Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJakub Bogucki

Polska
Mieszkaniec Jakub Bogucki

Jakub Bogucki

Dodano 2012-04-15 18:45:07

Warszawa uczciła ofiary zbrodni katyńskiej

Mimo deszczu i zimna, ponad 700 osób uczestniczyło w V Katyńskim Marszu Cieni, który przeszedł ulicami Warszawy. Marsz zorganizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław". Uczestnicy Marszu wraz z grupą rekonstrkucyjną żołnierzy ubranych

Mieszkaniec Jakub Bogucki

Jakub Bogucki

Dodano 2012-03-29 09:18:10

Przywróćmy piękno polskich miast

Warszawa sama w sobie jest bardzo ładna, ma dużo zabytków i różnych malowniczych miejsc. Jednak, jak patrzę na nią bliżej, to mnie nerwica bierze. Od tej ilości petów, papierów, śmieci, butelek, nakrętek, gazet i psich gówien. Normalnie trudno czasami przejść chodnikiem, by nie natknąć się na jakieś niespodzianki. Na prawie każdym przystanku, wszystkie okoliczne trawniki (nie wystarczy, że zadeptane dawno już zgubiły swoją trawę) obsypane petami, mimo że kosz na śmieci kilka kroków dalej. I ten okropny smród od „kominów”, które stoją pod samą wiatą i palą na okrągło, jeden za drugim. Pod Cmentarzem Powązkowskim wgnieciona pod mur odgradzający nekropolię od ulicy Powązkowskiej torba papierowa po żywności wziętej na wynos z pobliskiej restauracji. Oczywiście, kosz na śmieci również w zasięgu wzroku.

Przy każdym ruchliwym miejscu stoją osoby rozdające ulotki. Nie wiem, czy ulotki mają jakiś sens, skoro kilka kroków dalej w najlepszym wypadku pobliski śmietnik wypełniony jest nimi po brzegi, w najgorszym walają się bez ładu i składu po chodniku i okolicy. Nie mówię, że jest to wina rozdających ulotki, bo nie jest. Winni są ludzie, którzy je biorą. Podobnie jak z gazetami: jeśli stoi sobie człowiek rozdający dziennik bezpłatny, to jak nie chcę czytać, to nie biorę, starczy dla osób zainteresowanych. A jeśli biorę, to nie wywalam na dziko 10 metrów dalej. Nawet jeśli nie zgadzam się z linią programową pisma, nie demonstruję tego w taki, najgłupszy z możliwych, sposób.

Plac Zamkowy, Ogród Saski, przeciętny budynek, ścianka, płot czy nawet słupek. Co łączy wyżej wymienione? Mazajki, w uznaniu twórców „wielka sztuka”, w obiektywnym spojrzeniu bazgroły, które szpecą wszystko, na czym tylko się znajdują. Czasami wręcz zastanawiam się, w jaki sposób ktoś wszedł na miejsce, pod którym nie ma podparcia, by oznaczyć teren. Tak, oznaczyć teren, niczym egzotyczne zwierzęta w filmach dokumentalnych. Cieszyć się należy jedynie, że „artyści” ci nie robią tego w ten sam sposób jak wspomniane stworzenia.

Gdyby to jeszcze coś wyrażało, bo przecież spotyka się często prawdziwe murale, czy jak to tam się profesjonalnie nazywa. Ale jeśli ktoś ma potrzebę obwieszczenia światu, że „kocha Elę”, czy przekonać nieznanego nikomu „Bulbasa”, by „zdychał”, to nie pozostaje nic innego, jak im współczuć.

Podobnie rzecz się ma z wyrażaniem sympatii wobec klubów piłkarskich.
Spotykane często na przystankach autobusowych „Legia pany”, „J**** Widzew”, „Elana Toruń” są przykładem swojskiego systemu GPS, dzięki któremu wiemy, gdzie się znajdujemy. Ja rozumiem, gdyby chodziło o zespoły rangi Realu Madryt czy Manchester United, byłbym skłonny uznać ten sposób okazywania sympatii. Ale żeby zabijać się w imię naszych grup, które z problemami dochodzą do europejskiej ligi po to tylko, by odpaść w pierwszej rundzie rozgrywek, no to brak mi słów.

Nie jestem jakimś skrajnie fanatycznym ekologiem, nie wspinam się na kominy elektrowni. Mam jednak wrażenie, że dla naszego wspólnego dobra powinniśmy zacząć dbać o nasze otoczenie. Pozbyć się tego całego syfu, który nas przygniata, tej szarości, tego wszędobylskiego brudu. Nie potrzeba wiele, wystarczy żyć z ogólnie przyjętymi normami, bez wchodzenia w jakiekolwiek skrajności. Kto wie, może taką pracą organiczną u podstaw ruszymy tą wielką machinę, która w końcu odmieni nasz kraj. Chociaż pod względem estetycznym, by żyło się piękniej, wszystkim.

https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

Mieszkaniec Jakub Bogucki

Jakub Bogucki

Dodano 2012-03-26 20:08:39

69. rocznica akcji pod Arsenałem. Warszawiacy wspominają bohaterów

Przed gmachem Arsenału przy ul. Długiej w Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające 69. rocznicę akcji pod Arsenałem. Uroczyste obchody 69. rocznicy akcji pod Arsenałem trwają w Warszawie od kilku dni. 21 marca w Muzeum Więzienia Pawiak przy ulicy Dzielnej odbyło się spotkanie upamiętniające akcję, którego gościem była druhna harcmistrzyni Danuta Rossman, łączniczka Tadeusza Zawadzkiego "Zośki", który brał udział w akcji.

Wczoraj natomiast na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczysta zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczestnicy 42. Rajdu Arsenał złożyli wieńce, po czym przedefilowali warszawskimi ulicami pod gmach Arsenału, gdzie odbył się uroczysty apel harcerski.

Dzisiaj pod pomnikiem upamiętniającym bohaterską akcję Szarych Szeregów odbył się Apel Poległych z udziałem kombatantów oraz rodzin uczestników akcji pod Arsenałem.

- Z wojskowego punktu widzenia Akcja pod Arsenałem została przeprowadzona wzorowo, mimo że uwolnienie Janka Bytnara było przyczyną śmierci wielu jego kolegów - powiedział Wojciech Woliński, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów. - Jednak taka była cena wolności.

26 marca 1943 roku na skrzyżowaniu ulic Bielańskiej i Długiej w Warszawie grupa Szarych Szeregów odbiła z rąk hitlerowców 26 więźniów przewożonych specjalną karetką więzienną z siedziby Gestapo w alei Szucha do więzienia Pawiak przy ulicy Dzielnej. Wśród uratowanych był Jan Bytnar, ps. "Rudy", który został aresztowany przez Niemców kilka dni wcześniej. W wyniku ran zadanych podczas tortur w niemieckiej niewoli, Bytnar zmarł 30 marca 1943 roku. W wyniku ran odniesionych podczas Akcji zmarli Aleksy Dawidowski, ps. "Alek", oraz Tadeusz Krzyżewicz "Buzdygan".


https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

Mieszkaniec Jakub Bogucki

Jakub Bogucki

Dodano 2009-02-20 22:27:08

Płock: Obchody 20-lecia szkoły podstawowej nr 22

20 lutego w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia istnienia szkoły. Na uroczystość przybyli m. in. senator Eryk Szmulewicz, radny miasta Płocka Marek Krzysztofiak, przedstawiciel ZNP w Płocku Stanisław Nisztor. Wśród goś

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca