Dodaj zdjęcie profilowe

avatarTomasz Bidziński

Polska
Mieszkaniec Tomasz Bidziński

Tomasz Bidziński

Dodano 2011-03-30 19:13:15

Świat arabski a tradycja demokratyczna

Trudno jest pogodzić wizję wolności społeczno-politycznej świata zachodniego z tą wypływającą z tradycji i historii islamu. Dlatego też warto zrozumieć, że coś, co jednym wydaje się naturalne, dla innych nie musi takie być. Odnosi się to zarówno do wizji państwa, roli dominującej w nim religii jak i

Mieszkaniec Tomasz Bidziński

Tomasz Bidziński

Dodano 2011-03-29 16:51:01

Patos utracony - dyskurs polityczny w Polsce rok po katastrofie smoleńskiej

Nikt nie powtórzy już dzisiaj za Obamą: "Wszyscy jesteśmy Polakami". Esencją naszej polityki jest znów konflikt, tym razem z katastrofą w tle. Dzisiaj ani media, ani politycy nie wspominają już - a jeśli, to bardzo rzadko - o kontraście pomiędzy tym, co działo się rok temu, a tym, co dzieje się teraz w polskim życiu społeczno-politycznym. Od czasu do czasu pojawiają się apele - głównie przedstawicieli instytucji kościelnych, kierowane do całej klasy politycznej, bez wymieniania expressis verbis konkretnego adresata - o "niewykorzystywanie katastrofy smoleńskiej do walki politycznej".

Trudno jest obiektywnie uznać, że dokonuje tego Platforma Obywatelska, SLD czy PSL. Politycy PO starają się jak mogą - przynajmniej przy okazji wypowiedzi publicznych - ażeby stosować się do taktyki, nazwijmy to, reaktywnej defensywy. Kiedy pada zarzut ze strony krytyków w sprawie np. śledztwa - przytaczają argumenty na swoją obronę lub apelują o cierpliwość do końca prac nad polskim raportem. Taka taktyka PR-owa pozwala im z jednej strony na przedstawianie własnej formacji raczej jako obiektu ataków, niż ich źródła, z drugiej zaś - ma wykazać, że partia rządząca kieruje się w swoich działaniach spokojem i racjonalnością.

Sojusz Lewicy Demokratycznej, jak widać, najlepiej wychodzi na nieposiadaniu opinii na temat winnych, odpowiedzialnych etc. (co do pewnego stopnia jest zjawiskiem pozytywnym) i z mozołem realizuje taktykę dezawuowania dwu największych ugrupowań jako rzekomych niszczycieli polskiej kultury politycznej, przedstawiając się jednocześnie jako remedium na wszystkie polskie problemy. Polskie Stronnictwo Ludowe - podobnie jak SLD - nie feruje wyroków, a jednocześnie nie pozostaje bierne, gdy atakowany jest rząd, w którym jest ono współkoalicjantem. W przypadku Prawa i Sprawiedliwości, a właściwie Jarosława Kaczyńskiego, sprawa wydaję się bardziej skomplikowana.

Dialektyka PiS ma charakter zdecydowanie wielowymiarowy. Oddzielić trzeba inicjatywy podejmowane przez kierownictwo tej partii - w tym intencje i cele - od aktywności aparatu partyjnego. Dystynkcja najważniejsza leży jednak pomiędzy motywacją popychającą do działania Kaczyńskiego a motywacją struktur partyjnych. Warto spróbować popatrzeć na całą sytuację oczyma prezesa PiS. Ze względu przede wszystkim na śmierć brata jest on z katastrofą związanych emocjonalnie znacznie bardziej niż inni politycy. Nie można temu zaprzeczyć. Emocje te potęguje fakt, że Lech Kaczyński zginął w katastrofie samolotu należącego do rządu, który to rząd uważali obaj za fatalny. Co więcej, wypadek (według PiS nie jest pewne, czy był to rzeczywiście wypadek) zdarzył się na terytorium Federacji Rosyjskiej - tradycyjnego wroga w oczach braci Kaczyńskich.

http://doroku.wiadomosci24.pl/

Mieszkaniec Tomasz Bidziński

Tomasz Bidziński

Dodano 2010-04-11 08:14:38

Polski przepis na patos

Jak można w prosty sposób, kilkoma słowami zmienić tragedię ludzi w materiał na news? Przepraszam... Z góry przepraszam wszystkich, którzy mogliby się poczuć urażeni tym co piszę. Nie mogę jednak przejść obojętnie wobec tego co napiera na mnie z mediów, zarówno elektronicznych, jak i z telewizji.

Mieszkaniec Tomasz Bidziński

Tomasz Bidziński

Dodano 2010-03-15 16:23:18

Czy istnieje etyka mediów?

Czy istnieje coś takiego jak etyka mediów? Jaką drogę przeszły media od upadku PRL do dziś? Należy stwierdzić, że od momentu transformacji ustrojowej do dnia dzisiejszego, media w Polsce przeszły daleką drogę. Jest to droga jak najbardziej pozytywnych zmian, szczególnie pod względem standardów zdoby

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca