Dodaj zdjęcie profilowe

avatarPaweł Świderski

Polska
Mieszkaniec Paweł Świderski

Paweł Świderski

Dodano 2012-10-21 22:27:06

Poznaj historię parkour i free-running

L'art du deplacement i free-running (sztuki pokonywania przeszkód) stają się na świecie coraz bardziej popularne. Ta moda dotarła również do Warszawy. Oba rodzaje sportu, parkour i free-running są sztuką przemieszczania się, jednak obecnie są to dwie oddzielne dyscypliny.

Parkour jako nowa forma spędzania wolnego czasu pojawił się w latach 90. Początkowo używano terminu „L'art du deplacement”, bądź PK. Za twórcę tej formy sportu uważa się Davida Belle'a. Przyjaciel Belle'a Hubert Kounde zaproponował nowe słowo. Wywodziło się ono z Parcours du Combattant, klasycznej metody treningu wojskowego.

Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód w jak najprostszy i najszybszy sposób. Osoba uprawiająca PK to tracer (forma męska) bądź traceuse (forma żeńska). Celem osób uprawiających ten rodzaj sportu, jest efektywne poruszanie się po okolicy, co może być zastosowane w przyszłości w sytuacjach zagrożenia życia.

Free-running jest określeniem wymyślonym przez Guillaume Pelletiera, zaangażowanego w tworzenie projektu Jump London w 2003 roku.
Pierwotnie miała to być anglojęzyczna wersja terminu Parkour. Jednak z biegiem czasu wersja Pelletiera zaczęła odbiegać od swojego pierwowzoru. Za prekursora tego alternatywnego sportu uważa się Sebastiana Foucana. Styl dąży do piękna, gracji i płynności. Celem free-runnera jest stworzenie oryginalnego ruchu, poprzez pokonywanie różnych przeszkód i interakcję z różnorodnymi obiektami.

Dziś free-running cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Z kolei na warszawskiej Starówce osoby uprawiające parkour. Pewnie podobnie jest w innych wielkich miastach naszego kraju.
W 2004 roku powstało stowarzyszenie Parkour United. Ich ideą jest rozwój i promocja alternatywnych aktywności sportowych oraz edukacja społeczeństwa w zakresie zdrowego trybu życia.

Parkour United prowadzi zajęcia w Warszawie dla różnych grup wiekowych (od 16 lat, 5-16, Action Team - grupa najbardziej elitarna, złożona z najbardziej utalentowanych osób uprawiających parkour i free-running). Dzięki inicjatywie powstało w Warszawie kilka obiektów sportowych dedykowanych parkourowi oraz free-running:
- Skwer Sportów Miejskich Bemowo
- Skwer Śródmieście
- Park Sportowy Białołęka

Nowe style sportowe dostrzega również Red Bull. 30 września odbyły się zawody z cyklu Red Bull Art of motion na greckiej wyspie Santorini. 21 zawodników wystąpiło na oczach 2,5 tys. widzów. Zwyciężył Łotysz Pavels Petkuns. Na kolejnych miejscach uplasowali się Marcus Gustaffson (Szwecja) i Jason Paul (Niemcy).


Ten skalisty klif jest marzeniem każdego tracera - powiedział zwycięzca, który sprawił sobie prezent na 20. urodziny. Tor przeszkód miał 260 metrów. Prowadził przez dachy, kopuły kościołów, tarasy i baseny. Tracerzy przebywali trasę w niecałe 2 minuty, a ostatni skok zaliczali do basenu. To pokazuje jak bardzo jest to widowiskowy sport.

Z całą pewnością warto śledzić dalsze rozprzestrzenianie się parkour i free-running. Są to nowe, alternatywne dyscypliny sportu, które każdy może uprawiać.

http://www.wiadomosci24.pl/rejestracja/

Mieszkaniec Paweł Świderski

Paweł Świderski

Dodano 2012-10-16 23:13:20

Gorąca Brazylia, Latynoska fiesta? Zatańczymy wszystko

- Gorąca Brazylia, Latynoska fiesta, Burleska, Tropikalne wyspy... Każdy nowy pokaz to odrębna choreografia, oryginalne stroje. Podczas występów odnosimy się do tradycji i kultury danego regionu - opowiadają: Agnieszka Kurek Johnson "Żaba" - specjalistka od jazzu, burleski, rewii oraz Sylwia Lula Raźna - mistrzyni samby i klimatów latynoskich z zespołu Tancerze.pl. Paweł Świderski: Kiedy zrodziła się idea powstania zespołu?
Agnieszka Kurek Johnson "Żaba" i Sylwia Lula Raźna: Zespół powstał w 1999 roku w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rynku na profesjonalnych tancerzy obsługujących eventy i specjalizujących się w rozrywce na wysokim poziomie. Chodzi tu o pokazy na wzór tych z Las Vegas, czy Paryża; z pięknymi tancerkami, mieniącymi się strojami i przykuwającymi oko choreografiami.

Pokazy miały zachwycić koneserów tańca i amatorów, a występ miał być miłym przerywnikiem bankietu czy konferencji. Takich zespołów nie było lub było za mało. Nie do końca nadają się do takiej roli baletmistrze teatralni czy też sportowi tancerze turniejowi. Bankiet, promocja albo taniec w klubie na scenie 2x2 metry, czy też pokaz na scenie w plenerze przy 15-stopniowym mrozie, nie stanowią dla nas problemu.

Taki wysiłek i stres przerasta możliwości wielu "zawodowców", przyzwyczajonych do stałych warunków i tworzenia sztuki dla sztuki. My tworzymy sztukę i rozrywkę dostosowaną do widza, niestraszne są nam nietypowe wyzwania, a przede wszystkim spełniamy oczekiwania odbiorcy.

Zespół prezentuje 5 formacji. Czym one się charakteryzują? Na jakich widowiskach prezentowane są poszczególne style?
Na pięć formacji składa się: Rewia Tancerze.pl , Los Bailadores, Sahra Atesi, Aloha Lei i Groove Up. Rewię Tancerze.pl tworzą piękne tancerki, cekiny i pióra. Prezentowane są aranżacje rewiowe na bazie jazzu i tańca charakterystycznego a także burleski. Los Bailadores z kolei to formacja wielokrotnie zapraszana na najbardziej prestiżowe prezentacje kultury latynoskiej, kongresy salsy, pokazy samby brazylijskiej. Tu tańczą także pary. Prezentowane są przez wszystkim tańce latynoskie.

Sahra Atest to taniec brzucha w stylu kabaretowym i tureckim. Aloha Lei to pokazy tańca hula z Hawajów i Ori z Tahiti. Kwiaty, kolory, pozytywny i spokojny nastrój pokazów sprawiają, iż jest to formacja chętnie oglądana przez dzieci, nawet te najmłodsze w żłobkach. Pokazy dla dorosłych zazwyczaj odbywają się podczas imprez w charakterze hawajskim, a także latem w plenerze, również na statkach i promach.

Groove Up to najbardziej współczesna z formacji. Tańczymy do popularnej muzyki. Tworzymy również choregrafię na potrzeby teledysków dla artystów, tańczymy na dużych koncertach masowych. - jazz, hip-hop, taniec współczesny i nowoczesny.

Gdzie szkolą się osoby występujące w rewii Tancerze.pl?
Instruktorzy i choreografowie Tancerze.pl prowadzą zajęcia w wielu warszawskich szkołach tańca. Osoby które dołączą do naszej rewii mają zapewniony szeroki program szkoleniowy, włącznie z techniką klasyczną i akrobatyką. Jeśli jest taka konieczność zapewniamy również spotkania z dietetykiem i stylistą. Współpracujemy wyłącznie z bardzo doświadczonymi instruktorami np. z Warszawskiej Szkoły Baletowej lub z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Stawiamy na ciągły rozwój. Główny skład i choreografowie grup pobierają lekcje za granicą, m.in. w Londynie, Niemczech, Turcji, co też sprawia, że oprócz regularnych wspólnych treningów systematycznie wprowadzamy nowe elementy do naszych programów.

Z jakimi Dj-ami współpracujecie. Czy są to znane osoby na polskiej scenie muzycznej?
Nie mamy umów na wyłączność. Współpracujemy z każdym, kto ma do zaoferowania ciekawy program lub pomysł. Są oczywiście osoby, które polecamy zależnie od klimatu i charakteru imprezy. Często są to wokaliści i Dj'e znani na polskiej scenie muzycznej. Jednak kierujemy się zasadą specjalizacji. Dlatego na imprezę firmową polecimy kogoś innego niż na otwarcie stadionu piłkarskiego.

Czy pokaz rewiowy zamawiany jest częściej przez klientów indywidualnych, pracowników firm, czy klientów biznesowych (konferencje)?
Pokazy zamawiane są zarówno przez firmy jak i osoby indywidualne. Do każdego zlecenia podchodzimy z należytą uwagą. Pokaz na urodzinach, czy weselach różni się od tego który prezentujemy na konferencjach, czy koncertach. Do każdej z tych form jesteśmy świetnie przygotowani. Zdarzają się też sytuacje, które sprawiają, że choreografie i program jest przygotowany specjalnie dla klienta. Czas realizacji takiego programu to tylko około 3 tygodni. Jesteśmy tez w stanie przygotować show "z dnia na dzień".

Zespół współpracował z wieloma artystami m.in. Natalią Oreiro, Chrisem de Burgh'em, polskimi artystami? Z kim współpraca najbardziej utkwiła w pamięci?
Mieliśmy okazję współpracować z wieloma artystami zarówno polskiej jak i zagranicznej estrady. Ciężko jest nam wymienić jednego artystę, ale na pewno wielką przygodą były pokazy dla WOŚP. Imprezy gromadzące największe sławy zawsze łączyły się z pozytywną energią i pomimo krótkiego czasu przygotowania spektaklu zawsze wypadały świetnie. Przy tej okazji warto wspomnieć też, że zarówno zespołom jak i tancerzom nie jest łatwo występować na scenie podczas kilkunastostopniowego mrozu, nawet jeżeli scena jest ogrzewana.

Występowałyście m.in. w warszawskich Kawiarniach Mercers, promowałyście Toyotę Rav4. Które prezentacje utkwiły wam w pamięci?
Zespół prezentuje oryginalne prezentacje. Często zdarza nam się tańczyć podczas pokazów mody np. podczas wprowadzania marki Escada na polski rynek, reklamowałyśmy również perfumy Rock in Rio. Podczas prezentacji samochodów często zdarza nam się jeździć po ulicach w pełnym stroju scenicznym np na dachu jeep'a. Wyjątkowo ciekawą koncepcją było połączenie wielu stylów tanecznych podczas otwarcia gali powitalnej Miss Word. Wtedy samba była połączona z polskim tańcem góralskim.

Jak często występujecie w klubach muzycznych? W jakich warszawskich klubach występował zespół?
Częstotliwość występów w klubach muzycznych pokrywa się z sezonowością zainteresowań tego typu imprez. Najwięcej pracy przypada w okresie karnawału, natomiast w okresie letnim najczęściej jeździmy do kurortów wypoczynkowych. Okazjonalnie tańczymy w warszawskich klubach Dekada, Platinium, Capitol, Next. Przez wiele lat współpracowaliśmy również z klubami Tygmont i Enklawa. W najbliższym czasie będzie nas można oglądać w klubach Havana, Browar de Brazil oraz Next Club.


Jak wspominacie występ w programie Jaka to melodia?
Jesteśmy zadowolone z występu w tym programie, zważywszy na fakt, że na przygotowanie do programu miałyśmy kilka godzin. Tylko dzięki zawodowym tancerzom o dużym doświadczeniu scenicznym jesteśmy w stanie przygotować program w tak krótkim czasie. Udział w nagraniach telewizyjnych wymaga od choreografów i tancerzy dużej dyscypliny, wszechstronności i umiejętności dostosowania choreografii do częstych zmian koncepcji reżysera.

Wasza szkoła tańca posłużyła jako wzór w jednym z programów biznesowych. Czy możecie coś powiedzieć na ten temat?
Byłyśmy jedną z pierwszych szkół tańca użytkowego, praktycznego i charakterystycznego (taniec brzucha, gorące rytmy), o modelu biznesowym który łączył szkolenie tancerzy od podstaw, aż do momentu zawodowstwa. Obok kursantów stawiających pierwsze kroki w tańcu trenowało wiele zawodowych formacji co było świetnym przykładem dla nowych szkół tańca.

Czym różnią się wasze pokazy: Gorąca Brazylia, Latynoska fiesta, Burleska, Tropikalne wyspy?
Każdy oferowany klimat to odrębne choreografie, spektakularne stroje. Podczas naszych pokazów odnosimy się do tradycji i kultury danego regionu. W ostatnim czasie sprowadziłyśmy oryginalne kostiumy z Turcji, Egiptu i Brazylii.

Czy tancerki zespołu Tancerze.pl miały okazję uczestniczyć w światowych
karnawałach, m.in. tym w Rio? Jak wspominacie te momenty?

Mamy to szczęście, że co roku co najmniej jedna z tancerek ma okazję odwiedzić Brazylię przywożąc nowości muzyczne i taneczne. Tak, brałyśmy udział w przygotowaniach, oraz w paradzie na Sambodromie w Rio (najbardziej komercyjnym karnawale na świecie). Liderka grupy Sylwia Lula Raźna szkoliła się i występowała w Londynie. Z całą pewnością podczas karnawału w Rio dźwięk muzyki, bębnów, atmosfera, słońce i pozytywna energia wprowadza tancerzy w pewnego rodzaju trans. Dużym mankamentem jest fakt, że samo miasto jest niezwykle niebezpieczne. Warto uczestniczyć w paradzie chociaż raz w życiu, lecz turystom polecamy północ Brazylii. Odbywa się tam karnawał, który jest mniej medialny, lecz także pełen samby i pozytywnej energii.

Jakie wymagania stawiacie organizatorom?
Zarówno nam, jak i organizatorom zależy, by występ wypadł jak najlepiej, stąd
nasze wymagania w stosunku do warunków pokazu są niezwykle ważne. Nie jesteśmy najtańszym zespołem, lecz najdroższym też nie. Zawsze jednak wywiązujemy się z umów i tego oczekujemy również od organizatorów.

Posiadacie bogate doświadczenie jako instruktorki tańca. Co w tej pracy
sprawia wam najwięcej satysfakcji?

Podczas naszych zajęć, jak i również w naszych choreografiach każda sekunda, każde uderzenie w muzyce jest dokładnie określone i wyjaśnione. Podczas naszych zajęć staramy się przekazywać pozytywną energię i zarażać pasją. Dużą satysfakcję sprawia nam gdy po latach patrzymy na osoby które stawiały pierwsze kroki na naszych lekcjach a teraz występują na międzynarodowych scenach. Aktualnie współpracujemy miedzy innymi z Fittnes Klub Mambo w Wesołej oraz Warsaw Dance Academy. Liderka zespołu Agnieszka Kurek Johnson jest pedagogiem przedmiotu obowiązkowego- taniec w prywatnej szkole Podstawowej nr.114 gdzie co roku uczniowie wystawiają spektakle taneczne w teatrze Rampa.


Z kolei Sylwia Lula Raźna jest specjalistką w zakresie salsy i samby. Popularnością cieszą się również jej lekcje indywidualne, gdzie za zamkniętymi drzwiami tworzy niepowtarzalne i oryginalne układy taneczne. Uczymy także technik scenicznych oraz układamy choreografie dla artystów scenicznych z różnych dziedzin np. dla Agaty Młynarskiej w programie Mój pierwszy raz, Edyty "Cayry" Przytulskiej z zespołu Groove Busterz, Ramony Rey (Agnieszka Kurek Johnson była choreografem klipu "Skarb"). Organizowałyśmy również szkolenia modelek- International Miss Bikini w Wiśle.

Jak wspominacie występy w Portugalii z zespołem Vertigo Polonia Balet ?
Międzynarodowa publiczność przyjęła nas gorąco, miałyśmy okazję wystąpić w
największych portugalskich klubach. Podczas 3 miesięcznej trasy wystawiłyśmy ponad 170 spektakli w tym ponad 30 choreografii w Porto, Lisboa, Algarve, Visem.

Portugalia nazywana jest Brazylią Europy. Czy waszym zdaniem tak jest w istocie?
W Portugalii udziela się wszystkim południowy klimat, jednakże brazylijska energia pulsuje w tym kraju w dużo większym stopniu.

Jakie są plany zespołu na najbliższe lata?
Zespół Tancerze.pl pomimo, że istnieje ponad 10 lat wciąż stawia na rozwój. Castingi i nabory do zespołu przeprowadzane są latem. W najbliższej przyszłości planujemy wiele podróży,. Wśród krajów, które nas zaprosiły należy wymienić m.in. Wielką Brytanię, Portugalię, Włochy, Niemcy, Hiszpanię. Na pewno chcemy coraz więcej występować, gdyż kochamy naszą pracę, a pasją pragniemy się dzielić.
http://www.wiadomosci24.pl/rejestracja/

Mieszkaniec Paweł Świderski

Paweł Świderski

Dodano 2012-10-07 23:47:36

Warszawa. Fotografie polskiego sportu w 3D w Muzeum Sportu i Turystyki

Wernisaż wystawy przedstawiającej fotografie polskiego sportu w technologii 3D odbędzie się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Ekspozycja wpisana jest w 60. rocznicę obchodów jubileuszowych powstania muzeum. Muzeum Sportu i Turystyki zaprezentuje niezwykle ciekawe fotografie poświęcone historii polskiego sportu. Ta nietypowa wystawa przedstawia zdjęcia z lat 1884-1924. Będzie ją można obejrzeć już 8 października 2012 r. w siedzibie muzeum przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie o g. 18. Ekspozycję będzie można oglądać do 31 grudnia.

Aranżacja wystawy ma na celu pokazanie historycznych fotografii w nowej technice. Zdjęcia ukazują popularne sporty końca XIX i początku XX w. takie jak: gimnastyka, kolarstwo szosowe, wioślarstwo, tenis, łyżwiarstwo, narciarstwo, szermierka, piłka nożna i lekkoatletykę. Wśród fotografii możemy obejrzeć zdjęcia Stanisława Bogackiego (jednego z pierwszych zajmujących się tematyką sportową), Zdzisława Marcinkowskiego (entuzjasty kolarstwa szosowego) oraz Mariana Fuksa (założyciela w 1910 r. pierwszej polskiej agencji fotograficznej).

Przedstawione są również zdjęcia amatorów. Prezentują pierwsze mecze lwowskich drużyn - Pogoni, Czarnych i Lechii, mecze tenisowe oraz zawody lekkoatletyczne. Niewątpliwie odzyskanie przez Polskę niepodległości miało wpływ na rozwój fotografii. Wielkim przełomem w życiu sportowym Polaków był debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 1924 r. Zdjęcia z tych właśnie zawodów zamykają wystawę.
Według kierownika archiwum fotograficznego Konrada Moniewskiego pomysł na galerię zrodził się w zeszłym roku. Wcześnie te zdjęcia były prezentowane za granicą w tradycyjnej aranżacji (pierwszy raz w 2009 r. w Chinach). Pomysłodawcą wystawy 3D był dyrektor muzeum Tomasz Jagodziński. Autorką wystawy jest Ewa Pac - Pomarnacka, a wszystkie zdjęcia są własnością muzeum. Według Konrada Moniewskiego plan ekspozycji na przyszły rok nie jest jeszcze zamknięty. Być może w przyszłym roku będą prezentowane fotografie dotycząca początków piłki nożnej w Polsce, w tym również okresu międzywojennego.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie jest jedną z najstarszych instytucji muzealnych o profilu sportowym na świecie. Ze względu na zasługi muzeum zostało włączone przez MKOI do elitarnego Olympics Museums Network, skupiającego jedynie 15 placówek z całego świata.

W tym nowoczesnym budynku można również poznać historię polskiego sportu. Zobaczyć m.in. kajak Jana Pawła II, narty Wojciecha Fortuny, gokart Roberta Kubicy, kamyk pochodzący z Mount Everestu, buty Marcina Gortata (rozmiar 51). Ważnym miejscem również jest Ściana Chwały. Prezentuje ona wszystkie olimpijskie medale, jakie zdobyli Polacy na letnich i zimowych igrzyskach. Jest ich w sumie 275. Cześć z nich to oryginały, reszta to repliki. Z całą pewnością muzeum Sportu i Turystyki warto odwiedzić w dniach 8 października- 31 grudnia ze względu na wystawę 3D, jak i interesujące eksponaty muzealne.

http://www.wiadomosci24.pl/rejestracja/

Mieszkaniec Paweł Świderski

Paweł Świderski

Dodano 2012-10-03 21:08:47

Elektroniczne rytmy na Festiwalu Transvizualia w Gdyni

Gdynia po raz kolejny wpadnie w trans. Szósta edycja festiwalu Transvizualia rozpoczyna się już dziś i potrawa do 7 października. Wydarzenie na polskiej scenie techno - Transvizualia zapoczątkowano w 2007 r., a idea oparta była na łączeniu wielu sztuk - muzyki, filmu, video artu, działań wystawienniczych. Festiwal nie ma odgórnie przyjętej struktury, a organizatorzy co roku modyfikują poszczególne moduły. Tegoroczna edycja odbędzie się od 3 do 7 października.

Fani muzyki elektronicznej będą mieli okazję doświadczyć wrażeń muzycznych i audio-wizualnych na plaży Śródmieście oraz gdyńskim Dworcu PKP.
Początkowo koncert miał odbyć się w pomieszczeniach Zabytkowego Banku Polskiego (m.in. skarbcu i sali obsługi klienta). Jednak z uwagi na bezpieczeństwo i ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zdecydowali o zmianie miejsca lokalizacji koncertu. Pierwszego dnia festiwalu wstęp będzie wolny. 5 i 6 października bilet dwudniowy będzie kosztował 50 zł, natomiast jednodniowy 30 zł.

Koncert otwarcia odbędzie się na Dworcu PKP Gdynia Główna. Tam wystąpią Michał Mierzwa i Piotr Bejnar. Połączą dźwięki natury z elektronicznym transem. Po nich premierę własnego materiału przedstawią Stefan Wesołowski & Pusscykrew. Duet wystąpi na scenie po raz pierwszy, będzie to ich premierowy live act i rozwinięcie projektu Graphical Landscapes.

Publiczność z całą pewnością dostrzeże w ich twórczości pasję dotyczącą
zjawisk występujących w przyrodzie. Wystąpią również artyści od lat cieszący się uznaniem w świecie muzyki elektronicznej.

Kandyjczyk Venetian Snares zaprezentuje unikalne elektroniczne dźwięki, które zapewne zachwycą publiczność. Muzyk od 10 lat współpracuje z legendarną wytwórnią Planet Mu i zaskakuje każdą kolejną płytą.

Wystąpi również Vladislav Delay prezentując utwory nasycone przemysłowymi brzmieniami i dźwiękami zaczerpniętymi z fińskiego krajobrazu.

Monolake z kolei będzie kusił swoich słuchaczy powolnie rozwijającym się transem. W Gdyni pojawią się również muzycy, którzy są nadzieją sceny techno- Ital Tek, Benjamin Damage, Doc Daneeka i oOoOO. Ostatni z wyżej wymienionych zespołów zaprezentuje utwory, które zostały zaczerpnięte z twórczości takich artystów jak Ludacris, Broadcast, czy Britnet Spears. Zespół łączy hip-hop z popowymi brzmieniami.



Na gdyńskiej scenie wystąpi również zespół, o bardzo interesującej nazwie Naprzykład. W muzyce Naprzykład można będzie się doszukać źródeł hip-hopowych, współczesnej muzyki elektronicznej i nois’u, gdzie puls i chropowate brzmienie wybijają się na pierwszy plan. Tranvizualia w trzech wymiarach dla czterech zmysłów już dziś.

https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca