Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAnna Mikołajewska

Polska
Mieszkaniec Anna Mikołajewska

Anna Mikołajewska

Dodano 2012-09-29 10:37:17

Jarosław Kaczyński podczas marszu: Przebrała się miarka. Mówimy "nie"!

- Przebrała się miarka. My polscy patrioci mówimy "nie" - powiedział w emocjonalnym przemówieniu Jarosław Kaczyński. W marszu "Obudź się Polsko" uczestniczyli dziś m.in. o. Rydzyk, Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Beata Szydło, agent Tomek. Policja szacuje liczbę uczestników na ok. 50 tysięcy. O 13 rozpoczęła się msza święta w kościele
pw. św. Aleksandra, po której protestujący ruszą w kierunku placu Zamkowego. Tam planowane są przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego i szefa "Solidarności", Piotra Dudy. Zakończenie marszu planowane na godzinę 18, połączone będzie z rozbiciem miasteczka namiotowego na placu Powstańców Warszawy.

Już godzinę wcześniej na placu Trzech Krzyży zebrał się spory tłum. Demonstranci przynieśli biało-czerwone flagi i transparenty. Dominują hasła Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości; nie brakuje także zwolenników Telewizji Trwam lub ONR.

- Żądamy więcej miejsc pracy i wyższych płac - mówił w rozmowie z Wiadomościami24 członek grupy protestujących, związanej z regionalnym oddziałem "Solidarności".

Zobacz więcej zdjęć z marszu "Obudź się Polsko"


Po mszy świętej przemawiał ojciec Tadeusz Rydzyk. Dziękował działaczom Solidarności, organizacjom politycznym, Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz wszystkim, którzy mimo atmosfery zagrożenia w ojczyźnie podpisali protest przeciwko dyskryminacji (petycję o miejsce dla Tv Trwam na multipleksie). "Możemy się różnić, ale ojczyzna jest jedna!" - dodał. Zebrani odpowiedzieli gromkimi brawami.

Około 15.30 przy dźwiękach pieśni patriotycznych pochód ruszył w kierunku placu Zamkowego. Demonstranci skandują hasła "Jarosław", "Solidarność" oraz "Nie oddamy wam, telewizji Trwam".

"Przebrała się miarka. My polscy patrioci mówimy nie!" - w emocjonalnym przemówieniu Jarosław Kaczyński wzywał demonstrujących do walki o wolność słowa. Natomiast Piotr Duda skrytykował umowy śmieciowe i trudne warunki na rynku pracy. "Czas na zmiany!" - podsumował przewodniczący "Solidarności".

Marsz, jak mówią organizatorzy, "jest wyrazem sprzeciwu wobec nepotyzmu, rosnącej liczbie urzędników, katastrofalnemu zadłużeniu, podwyższeniu podatków, umów śmieciowych, obniżaniu poziomu szkolnictwa, ograniczaniu dostępu do usług medycznych oraz podniesieniu wieku emerytalnego". Uczestnicy chcą także bronić wolności mediów, głównie Telewizji Trwam. Udział w marszu zapowiedzieli kibice, którzy żądają "zwolnienia więźniów politycznych Piotra Staruchowicza i Wojciecha Brauna". Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że w marszu weźmie udział milion osób.


https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

Mieszkaniec Anna Mikołajewska

Anna Mikołajewska

Dodano 2012-09-27 17:27:59

Warszawski Festiwal Filmowy. Przedsprzedaż biletów już wkrótce

Od 12 do 21 października w Warszawie odbędzie się kolejna edycja jednej z czołowych imprez filmowych w Europie. Dla widzów przygotowano dwieście filmów z kilkudziesięciu krajów. Festiwal otworzy europejska premiera filmu Andrzeja Jakimowskiego "Imagine", opowiadająca historię nauczyciela orientacji przestrzennej w lizbońskiej klinice dla niewidomych. Wśród pokazów specjalnych widzowie będą mogli zobaczyć wyczekiwane "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. Dla miłośników dokumentów organizatorzy przygotowali między innymi "16 akrów, odbudowa World Trade Center", a dla fanów kina polskiego "Dzień Kobiet" Ewy Sadowskiej. Przez 10 dni festiwalu wyświetlonych zostanie w sumie dwieście filmów, a po wszystkich projekcjach odbywać się będą spotkania z twórcami.

"Oglądanie ogromniej liczby filmów z różnych krajów utwierdza nas w przekonaniu, że świat podzielony przez politykę może się spotkać, a często również zrozumieć, dzięki kulturze - w tym również dzięki filmom" - pisze Stefan Laudyn, dyrektor WFF. "Mamy nadzieję, że znowu uda nam się udowodnić, że zorganizowanie w Warszawie wydarzenia kulturalnego na wysokim poziomie jest możliwe".

Osiemnaście produkcji weźmie udział w konkursie, w którym jury wybierze zwycięzcę w pięciu kategoriach: film międzynarodowy, 1-2 (czyli pierwsze lub drugie produkcje danego reżysera), wolny duch, film dokumentalny oraz krótkometrażowy. Widzowie zaś zadecydują komu przypadnie w udziale Nagroda Publiczności - dla najlepszej fabuły, dokumentu i filmu krótkometrażowego.

Ponieważ w ubiegłych latach zainteresowanie festiwalem było ogromne, a na niektóre seanse bilety wyprzedano już pierwszego dnia, organizatorzy zachęcają do zakupu biletów w przedsprzedaży, która rozpoczyna się 3 października w salonie Empik na Marszałkowskiej. Później będzie istniała możliwość kupienia biletu bezpośrednio przed seansem, o ile będą jeszcze miejsca.

Początki WFF sięgają 1985 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja, będąca kameralnym wydarzeniem organizowanym przez dyskusyjny klub filmowy.
W 2009 roku Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Producentów Filmowych zaliczyła Warszawski Festiwal Filmowy do elitarnej kategorii „międzynarodowych festiwali konkursowych”. Tym samym festiwal w Warszawie dołączył do grupy czternastu czołowych światowych festiwali – w Cannes, Berlinie, Wenecji, San Sebastian, Locarno, Karlowych Warach, Tokio, Mar del Plata, Moskwie, Montrealu, Szanghaju, Kairze i Goa.

Z programem festiwalu można się zapoznać na stronie http://www.wff.pl/

Mieszkaniec Anna Mikołajewska

Anna Mikołajewska

Dodano 2012-09-26 12:16:07

Bulwary nad Wisłą w Warszawie. Kiedy się ich doczekamy?

Projekt renowacji zniszczonych nadwiślańskich deptaków wkrótce doczeka się realizacji. Jak zapewniają władze miasta, umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym roku. Całość prac obejmie odcinek od ul. Boleść do mostu Świętokrzyskiego. Pierwszy etap, od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego, realizowany jest w ramach projektu Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy "Pedałuj i płyń", dofinansowanego ze środków Unijnych.

Nad rzeką ma stanąć m.in. 25 pawilonów ekspozycyjnych i sześć restauracyjnych. Będą trzy przystanie tramwajów wodnych oraz cztery pływające restauracje. Obok przestrzeni dla pieszych będzie szeroka, dwumetrowa ścieżka dla rowerzystów i rolkarzy. Na wysokości Centrum Nauki Kopernik planowany jest Park Żywej Rzeki. Postawione w nim interaktywne tablice pozwolą m.in. na odsłuchiwanie ptasich treli. Nie zabraknie także lunet do obserwacji dzikiego brzegu w sąsiedztwie Portu Praskiego.

Ogromny plac uniwersytecki projektanci przewidzieli na osi ul. Lipowej. Jego przestrzeń ze sceną i amfiteatralnie ukształtowanymi schodami ma służyć organizowaniu koncertów, imprez plenerowych i akcji artystycznych. Zaraz za nim, na wysokości ogrodów przylegających do Biblioteki Uniwersyteckiej, zapowiada się moc atrakcji: taras wypoczynkowy, kawiarniany i plaża miejska oraz wodny plac zabaw w formie "rzeki" do brodzenia dla dzieci. To nie wszystkie atrakcje, z których będą mogli korzystać warszawiacy, jeśli dojdzie do realizacji przedsięwzięcia.

- Głównym założeniem projektowym było ukształtowanie przestrzeni bulwaru w sposób tworzący reprezentacyjny front Warszawy, aktywizacja i zdefiniowanie przestrzeni nabrzeża poprzez wprowadzenie atrakcyjnego stałego i sezonowego programu rekreacyjnego, kulturalnego, edukacyjnego i usługowego. Przebudowa nabrzeży stwarza możliwość podkreślenia unikalnego charakteru Wisły jako “Żywej Rzeki” - mówi w rozmowie z W24 Urszula Madej z biura Architecture, którego projekt wygrał konkurs na zagospodarowanie lewego brzegu Wisły.

Autorzy planów pamiętali też o bezpieczeństwie. Ze względu na umiejscowienie na terenach zalewowych, proponowana zabudowa będzie w formie niskich, lekkich, całorocznych, mobilnych pawilonów, możliwych do przeniesienia ponad teren zagrożony ewentualną powodzią. Ponadto spacerowicze będą mogli czuć się bezpieczniej dzieki kamerom monitoringu i dobremu oświetleniu bulwaru.

Zwycięski projekt Bulwarów Wiślanych powstał w 2009 roku. Prace miały zakończyć się jeszcze przed Euro 2012, jednak do tej pory udało się jedynie wyłonić firmę, która najprawdopodobniej zajmie się realizacją przedsięwzięcia.

Według informacji z biura prawsowego Urzędu Miasta, jedyną ofertą, spełniającą wszystkie warunki, była ta złożona przez Hydrobudowę Gdańsk (wyceniona na 123 mln zł). Obecnie pozostali kandydaci maja prawo składać zażalenia, a następnie urzędnicy zbadają szczegóły oferty Hydrobudowy, co może potrwać do 30 dni.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to umowę podpiszemy jeszcze przed końcem roku. W sezonie zimowym można prowadzić pewne prace przygotowawcze, a pierwszy etap (od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego w rejonie Starówki) powinien być zakończony na początku 2014 roku.

https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!