Dodaj zdjęcie profilowe

avatarBogdan Miklusz

Polska
Zajrzyj na http://miklusz.com
Mieszkaniec Bogdan Miklusz

Bogdan Miklusz

Dodano 2011-04-01 12:44:02

Ciężkowickie kapliczki przydrożne

Ciężkowice znane są w Polsce z rezerwatu Skamieniałe Miasto, ale mało kto wie, że jest także miejscem, w którego krajobraz wpisało się ponad 40 przydrożnych kapliczek i krzyży. Większość pochodzi z XIX w. i tworzy odrębną, barwną historię regionu.

Mieszkaniec Bogdan Miklusz

Bogdan Miklusz

Dodano 2011-03-31 09:06:02

Na początku był... Adam!

Cała Polska pożegnała Małysza. Mieszkaniec Wisły stał się symbolem narodowym, wizytówką polskiego sportu, bohaterem. Jak mało kto pokazał, że ciężką pracą można przekroczyć wiele granic. Wielu poniosło szaleństwo, staliśmy się świadkami wąsatych kobiet i dzieci, z łatwością pozbyliśmy się własnej to

Mieszkaniec Bogdan Miklusz

Bogdan Miklusz

Dodano 2011-03-28 10:49:02

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Czym się różni wiedźma od czarownicy, jak wygląda piekło, czy lisy lubią grzyby i czy przyjaźnią się z borsukiem, kto mieszka bliżej wodospadu - tego i innych ciekawych rzeczy dowiemy się odwiedzając Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

Mieszkaniec Bogdan Miklusz

Bogdan Miklusz

Dodano 2011-03-22 14:32:49

Klęska dyplomacji. Sytuacja w Libii dowodzi, że wojna wciąż ma się dobrze

W momencie, gdy ataki sił koalicji przeciwko Kaddafiemu trwają w najlepsze, grupa antyglobalistów pod ambasadą amerykańską protestuje przeciwko nalotom. W tej wojnie każdy chce być wygranym, bez względu na konsekwencje. Liczy się siła i władza. W porannym programie TVP Info jeden z szacownych profesorów z zażenowaniem krytykuje decyzje rządu o nie uczestniczeniu w militarnym ataku na Libię. Wg uczonego Polska straci przez to swoją pozycję i przekreśli możliwość pokazania światu o wysokiej klasie wyszkolenia polskich żołnierzy. Szkoda, że dla niektórych sytuacja w basenie Morza Śródziemnego ogranicza się do prezentacji sił; konflikt w Libii nie może być w żaden sposób wykorzystany do zabawy w wojnę, użycie broni powinno służyć tylko i wyłącznie w obronie cywilów. Niestety, podczas ostatnich działań wojennych w Afganistanie, Iraku czy b. Jugosławii wojsko, które powinno za wszelką cenę dążyć do pokoju, kilkakrotnie naruszyło zasady, rozniecając swoimi działaniami jeszcze większe konflikty i rozłamy.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wojska_kaddafiego_pod_ostrzalem_francja_przypuscila_atak_187323.html

Mieszkaniec Bogdan Miklusz

Bogdan Miklusz

Dodano 2011-03-18 11:57:19

Ciemna strona wolności. Garść refleksji nt. granic wolności

Otrzymaliśmy wolność bez instrukcji obsługi. Każdy mógł z niej korzystać na swój sposób, bo każdy sposób był potencjalnie właściwy. A jakie to rodzi konsekwencje? Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że wolność otwiera drogę nie tylko dla demokracji, ale i faszyzmu. W ten sposób, pozbawieni przewodnika, doprowadziliśmy do dyktatury siły.
Zniszczyliśmy nazizm, ale nie pozbyliśmy się zła. Oddaliśmy wolność jednostce, tracąc poczucie wspólnoty.

O ile dziecku można wybaczyć jeszcze intelektualną niższość, dorosłemu nie wypada darować głupoty. Współczesne społeczeństwo stworzyło model człowieka informacyjnego, znającego odpowiedź na każde pytanie, a każda oznaka niewiedzy świadczy o intelektualnym opóźnieniu. Szkoła jest dziś instrumentem w rękach elit, która zamiast uczyć zadawania kreatywnych i mądrych pytań, poznawania świata przez doświadczenie, wymaga przyswajania wiedzy opartej na ślepej wierze w autorytety, pozbawionej możliwości dyskusji i polemiki, wiedzy apodyktycznej i niepodważalnej.

Wartość człowieka mierzona jest w dzisiejszych czasach ilością ukończonych fakultetów, zdobytych odznaczeń czy medali, bystrością umysłu, stopniem naukowym czy miejscem w hierarchii społecznej. W społeczeństwie informacyjnym liczy się szybkość i spryt, brak tych dwóch elementów świadczy o nieporadności życiowej, spycha na margines i w konsekwencji prowadzi do depresji, wyalienowania a w skrajnych przypadkach próby samobójczej lub śmierci.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/granica_wolnosci_czy_wolnosc_bez_granic_25253.html

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca