Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJacek Andrzej Kwiatkowski

Polska
Dziennikarz, fotoreporter, wydawca, czasami zdarza mi się również być wizjonerem...
Mieszkaniec Jacek Andrzej Kwiatkowski

Jacek Andrzej Kwiatkowski

Dodano 2015-01-16 09:58:20

Targi ślubne - mąż jak spod igły

Dzień ślubu – ci, którzy mają go już za sobą wiedzą ile wysiłku potrzeba, aby wszystko zostało dopięte na „ostatni guzik”. A najlepiej, gdy owym dopinaniem zajmą się prawdziwi eksperci, dzięki którym zaoszczędzi się czas, nerwy i pieniądze. Gdzie owych „ślubnych czarodziejów” spotkacie? Podczas odby

Mieszkaniec Jacek Andrzej Kwiatkowski

Jacek Andrzej Kwiatkowski

Dodano 2014-12-13 23:15:43

Mega Targi Ślubne

Już po raz 11 na warszawskim Torwarze odbywają się targi dla wszystkich, którzy planują ślub i wesele w dobrym stylu. A okazuje się, że potrzeba do tego całkiem niemało... Wynika to z przedstawionej różnorodności ofert: począwszy od niezbędnych obrączek i sukni ślubnej dla panny młodej, poprzez ubió

Mieszkaniec Jacek Andrzej Kwiatkowski

Jacek Andrzej Kwiatkowski

Dodano 2014-03-05 18:17:52

Meetings Week Poland - tygiel konferencji na Stadionie Narodowym

Konferencyjno-eventowy maraton promujący przemysł spotkań w Polsce odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 21-27 marca 2014. W programie ciekawe debaty jak np. "Event jako narzędzie promocji miast i regionów". Meetings Week Poland to wspólna inicjatywa stowarzyszeń branżowych – MPI Poland, SBE, SKKP i SOIT – oraz Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji i Polskiej Organizacji Turystycznej. W tym roku do organizatorów dołączył The Warsaw Voice. Projekt promujący sektor spotkań jako autonomiczną dyscyplinę i ważną gałąź gospodarki odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W skrócie:
• Stowarzyszenia branży spotkań w Polsce – Meeting Professionals International Poland, Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel w 2013 r. zainicjowały projekt Meetings Week Poland
• Do organizatorów dołączyli Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, Polska Organizacja Turystyczna w 2013 r oraz The Warsaw Voice w roku bieżącym
• Meetings Week Poland to edukacyjne, wizerunkowe i networkingowe wydarzenie branży spotkań w Polsce
• Idea tygodnia spotkań to połączenie w ciągu kilku dni szkoleń, warsztatów i konferencji, wyspecjalizowanych w danym segmencie branży spotkań, oraz wydarzeń, które służyć mają networkingowi i nawiązywaniu relacji B2B
• W Polsce co roku odbywa się kilkadziesiąt tysięcy spotkań realizujących różnorodne biznesowe cele klientów. Ich wartość ma coraz większe znaczenie dla biznesu.
• Meetings Week Poland jako wydarzenie reprezentujące branżę spotkań ze względu na jej interdyscyplinarność kieruje swoją ofertę do środowisk pozabranżowych.
• Meetings Week Poland odbędzie się w dniach 17-21 marca 2014 roku w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego.

Program Meetings Week Poland 2014 pokazuje różnorodność narzędzi, jakie branża spotkań dostarcza klientom, oraz obszarów, w jakich realizuje biznesowe cele swoich zleceniodawców. Porusza także aspekty współpracy międzynarodowej oraz opartej na współdziałaniu sektora publicznego i prywatnego.
W ciągu tygodnia będzie można uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych i networkingowych, wzbogacić swoją wiedzę o tym, jak z sukcesem zaplanować i zorganizować konferencję lub korporacyjny event oraz poznać najlepszych fachowców w Polsce, którzy mogą w tym pomóc. Pięć dni to kilka różnych wydarzeń przygotowywanych przez stowarzyszenia branżowe. Meetings Week Poland organizowany jest po raz drugi a jego rangę podkreśla patronackie zaangażowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do udziału w wydarzeniach organizatorzy zapraszają nie tylko przedstawicieli branży spotkań, ale też wszystkich obecnych i potencjalnych klientów – planistów konferencji i zleceniodawców eventów, a także media i sojuszników z instytucji otoczenia biznesowego oraz osób odpowiadających za rozwój miast i regionów.

Geneza Meeting Week Poland
Podstawą decyzji o realizacji projektu Meetings Week Poland było zainicjowane jesienią 2012 r. porozumienie marketingowe czterech stowarzyszeń polskiej branży spotkań: MPI Poland Stowarzyszenia Branży Eventowej, Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, i Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel. Projekt wielodniowej konferencji pod hasłem Meetings Week Poland został zainicjowany przez MPI Poland podczas debaty stowarzyszeń branżowych, która odbyła się w ramach targów ITM Business Tourism.
– Celem Meetings Week jest uzyskanie efektu skali dla pokazania znaczenia branży spotkań dla gospodarki kraju oraz skupienie w jednym czasie osób z całego środowiska dla wyrażania opinii istotnych dla przyszłości profesjonalistów odpowiadających za realizację różnego rodzaju wydarzeń, konferencji i kongresów – mówi Anna Jędrocha, prezes SKKP, organizacji, która w tym roku koordynuje realizację Meetings Week Poland.

W ramach Meetings Week Poland 2014 odbędą się:
• Poland - Meetings Destination: Jak przyśpieszyć rozwój przyjazdowej turystyki konferencyjnej w Polsce? Konferencja ekspertów, samorządowców i polityków. (17 marca, organizator: The Warsaw Voice)
• Event jako narzędzie biznesowe w promocji miast i regionów (18 marca, organizator: Stowarzyszenie Branży Eventowej)
• Akademia SOIT: Siła Motywacji (19 marca, organizator Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel)
• Szkolenie MPI Poland: Nowoczesne technologie w zarządzaniu eventami (20 marca, organizator MPI Poland Club)
• IX Studencka Konferencja Naukowa IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw (20 marca, organizator SGTiR)
• II Konferencja „Normy Spotkań – Specyfikacje, Wytyczne, Praktyka” (21 marca, organizator: Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”)
Szczegółowy program oraz założenia poszczególnych spotkań znajdują się na stronie:
http://meetingsweek.pl

Mieszkaniec Jacek Andrzej Kwiatkowski

Jacek Andrzej Kwiatkowski

Dodano 2014-02-28 17:56:41

Kapela Czerniakowska, swing i rock'n'roll na koniec karnawału

Końcówka karnawału zapowiada się szaleńczo. Z szerokiego wachlarza propozycji wybrałem 3 nader klimatyczne, związane z tańcem i mające niepowtarzalny charakter. Część z nich ma już tradycje, więc wiem na pewno, że warto się tam wybrać. Szemrany Karnawał - piątek 28 lutego

Szemraniec to największa impreza karnawałowo-varsavianistyczna organizawana przez Mańkę Druciak i ferajnę Warszawiakową. W tem roku przypada nam bawić się w ostatki, a co za tem idzie - będziemy tańczyć do rana! Tańce i gibańce pod przedwojenne muzyczkie do białego rana! Goście jak trza, z faszonem w strojach formalnech proszone! Piórka, kaszkiety, pumpy i szelki, sukienki klawe i fest manierki! Jak tradycja nakazuje, kto się przywalcuje na Burakowskie zobaczy PREMIEROWY WYSTĘP KABARETU Grupy Teatralnej Warszawiaki! Ale wiadoma rzecz, to nie wszystko! Nogi ponosić nasz będą pod koncerta... KAPELI CZERNIAKOWSKIEJ...

No i sama forma językowa zaproszenia też nie pozostawia wątpliwości co do charakteru imprezy.

Zapraszamy Wasz na trzecią odsłonę Szemranego Karnawału!
28 lutego 2014 klub CDQ ul. Burakowska 12 godz 20:00

Zapraszamy na fest zabawę w warsiaskiem klymacie!
Jak tradycja nakazuje, kto się przywalcuje na Burakowskie zobaczy PREMIEROWY WYSTĘP KABARETU Grupy Teatralnej Warszawiaki!
Ale wiadoma rzecz, to nie wszystko! Nogi ponosić nasz będą pod koncerta... KAPELI CZERNIAKOWSKIEJ!

A po koncercie? Pierwsze WARSZAWSKIE JAM SESSION!!!

Będzie konkurs z wiedzy o warszawskiej gwarze i o historii Warszawy! Nagrody? Nie byle jakie, bo przygotowane przez Dom Towarowy Braci Jabłkowskiech :)
Jeżeli o wiele ktoś w tematach nie oblatany, to POKAZ FILMÓW przygotowany przez Stowarzyszenie Gwara Warszawska będzie dobrą okazja do nadrobienia luki.
Kto był na choć jednej edycji Szemrańca, wie w czem sęk i niechybnie zjawi się 28 lutego w CDQ. A kto nie był? Tyż zapraszamy!

Godzina 20.00
wstęp 20zł/10zł dla osób ubranych z faszonem, znaczi się wysztyftowanech na 102!

Dla muzyków z jenstrumentamy wstep gratis!

Program :

Karnawałowo (sala na dole):
20.30-21.15 Występ Grupa Teatralna Warszawiaki
22.00-23.30-Koncert Kapela Czerniakowska, potańcówka!
00.00-Jam Seassion Warszawskie
Potańcówki część dalsza!

Szemranie (sala na górze):
20.00-20.15-otwarcie karnawału, nauka picia wódeczki w przedwojennem stylu
21.30-22.00-pierwsza odsłona konkursów i pokazów folmowech
23.30-00.00-druga odsłona konkursów i pokazów filmowech
00.00-toast warszawiakowy!

No i nie skuś się człowieku na takie zaprszenie...
www.cdq.pl


Retro kawałki pod muzykę orkiestry - sobota 01 marca

Pożegnanie Karnawału - potańcówka w stylu retro. W budynku Klubu Kultury Saska Kępa.
W programie - nie, nie, nie, żadna muzyka mechaniczna - tylko swingowa orkiestra Jet Set Band grająca standardy z lat 50-tych i 60-tych. Do tego pocżestunek w modnym ostatnio nurcie Slow Food przygotowany przez gospodynie domowe.
No aż miło, że takie imprezy mogą się odbywać w klubie kultury, a nie tylko w komercyjnych klubach nocnych. Bez nadmiaru alkoholu, za to z porządną muzyką do tańca w starym stylu.

Czym charakteryzują się obecne bale, potańcówki i imprezy taneczne? Tym, że płynąca z głośników muzyka jest odtwarzana; czy to z płyt czy to z coraz modniejszych obecnie plików. Dlatego potańcówki z muzyką graną na żywo są szczególną gratką dla miłośników tańca i dobrej zabawy.

Klub Kultury Saska Kępa postanowił wyjść z taką właśnie propozycja spędzenia Ostatków: zorganizował bowiem „Potańcówkę w stylu Retro” – oprócz zapewnienia grającego na żywo zespołu „Jet Set Band”, obowiązkowego na takiej imprezie poczęstunku zaproponował też temat, czyli styl Retro.

Oznacza to, że – w zależności od interpretacji tego pojęcia – wskazane są stroje nawiązujące do mód lat od 20-tych do 60-tych XX wieku. Muzycznie „retro” oznacza swing: w tej bardzo tanecznej stylistyce prezentowane będą znane przeboje, Beatlesów, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Nata Kinga Cole’a, Louisa Armstronga i innych. A że przez lata szeregi „Jet Set Band” zasiliło wielu znakomitych polskich muzyków parających się na co dzień muzyką popularną, rozrywkową i jazzem, nie jest więc to typowy zespół weselno-chałturniczy co gwarantuje artystyczny poziom i dobrą zabawę.

A wszystko w budynku Klubu Kultury Saska Kępa pryz ul. Brukselskiej 23, o powierzchni ponad tysiąca sześciuset metrów kwadratowych, nawiązującym stylem do funkcjonalizmu, obecnego w zabudowie Saskiej Kępy z lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku. Przeszklona elewacja i architektura wpisują się w charakter zabudowy Saskiej Kępy, tworząc jej harmonijne dopełnienie i zamknięcie istniejącego układu urbanistycznego. Okolice i architektura zobowiązują!

Dobra zabawa gwarantowana minimum do północy, a i towarzystwo trafi tu pewnie bardziej kulturalne jak na Klub Kultury przystało.

Wszystko w sobotę 01 marca od godziny 19:00 w cenie 60 zł od osoby.

www.cpk.art.pl


Ogólnoświatowy Konkurs Rock'n'Rolla im. Billy Haley'a - do oglądania i do tańczenia - poniedziałek 03 marca

To już po raz 34. rock'n'rollowe szaleństwo opanuje Stodołę.

Zakończenie karnawału byłoby nieważne bez rock'n'rollowego maratonu w Klubie Stodoła!!! Zwycięska Para zdobywa puchar, nagrody rzeczowe oraz uznanie mistrzów rock'n'rolla na rok 2014. A po konkursie tradycyjnie wspaniała rock'n'rollowa impreza taneczna.

9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej umiera Bill Haley, twórca piosenki "Rock Around the Clock "- znanego niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla im. Billa Haley'a. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Adam Halber i Kazimierz Chendyński. Od tamtej pory konkurs jest organizowany co roku i stał się tradycją Klubu Stodoła.

Regulamin Konkursu określają niezwykle proste zasady. Należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla przez 60 minut i wygrać. Wygrać może tylko jedna para, która otrzymuje puchar im. Billa Haley’a. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par. Pierwszy konkurs odbył się w piętnaście dni po śmierci Billa Haley’a - 24 lutego 1981 roku. W konkursie wzięły udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski, była też jedna para polsko - holenderska. Główna nagroda wynosiła wtedy 5. 000 zł, co w początku lat osiemdziesiątych stanowiło kwotę wcale niemałą.

W Jury konkursu do tej pory, zasiadło wiele znakomitych postaci życia muzycznego i nie tylko. Wspomnieć warto Izabelę Trojanowską, Ewę Kuklińską, Marylę Rodowicz, Alicję Resich-Modlińską, Wojtka Gąsowskiego, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Józefowicza, Janusza Rewińskiego, Zbyszka Hołdysa. W tym roku swój udział w Jury potwierdzili: Michał Wiraszko (zespół Muchy), Radosław Nałęcz (Eska Rock), Piotr „Makak” Szarłacki (Antyradio) oraz Igor Herbut (zespół LemON). Ideą jest by Jury było nie profesjonalne, a Konkurs wygrywali ambitni amatorzy. Zwycięzcami I Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a było rodzeństwo Małgorzata i Krzysztof Płonkowie z Warszawy.

Ceny biletów:
33 zł – bilet normalny
38 zł – balkon
15 pln- bilet wstępu na after party (dostępny tylko w kasie w dniu konkursu)

www.stodola.pl

WIECEJ INFORMACJI: http://www.imprezymiejscatrendy.eu

Mieszkaniec Jacek Andrzej Kwiatkowski

Jacek Andrzej Kwiatkowski

Dodano 2014-02-22 14:46:23

Mafijne układy w musicalowym wydaniu

Zaskakującym może wydawać się fakt, że motywem libretta musicalu "Ach! Odessa - Mama..." została legenda odesskiego króla złodziei i szefa mafii początku XX wieku - Beni Krzyka, okrzykniętego przydomkiem Benia Król. Ale gdy wsłuchamy się głębiej w treść piosenek, da się wychwycić tak zdewaluowane w dzisiejszych czasach słowo jak "honor" czy taki sposób zachowania jak charm wobec kobiet, kultura obycia i szacunek dla rodziny... Może w tym tkwi źródło akceptacji i oklasków publiczności dla przestępczej historii, która momentami jest bardziej romantyczna niż dzisiejsze szare życie.

Benia Król to postać łącząca w sobie cechy bohaterów znanych nam z takich filmów jak Deja Vu i Vabank, Janosik czy All Capone. Benia to przestępca, ale jednocześnie dobry człowiek, dbający o ludzi ze swego środowiska, przyjaciół i rodzinę. potrafi też być bezwzględnym, jeśli wymagają tego zasady przestępczego półświatka. Przez swój honor i wywiązywanie się z podjętych zobowiązań ginie tragicznie zmiażdżony przez bezwzględny walec rosyjskiej rewolucji.

Wszelki ślad po nim zaginął, również po tym kim był i jak żył... Ale nie do końca. Wszak żyjemy tak długo, jak żyje pamięć o nas. A musical "Ach! Odessa - Mama..." pokazuje, że Benia żyje w naszej świadomości nadal. I cały czas się podoba!

Godny pochwały doskonały występ prawie 40-osobowego zespołu aktorskiego Teatru Żydowskiego. Ale całość zrealizowana w konwencji z zeszłego wieku - 180 minut spektaklu na dzisiejsze kanony odbioru to zdecydowanie za dłuuuugo... Chyba, że odbiorcami będą osoby dojrzałe, wychowane na wzorach kinematografii lat 60-70. Tacy przyjmą ten rodzaj inscenizacji z pełnym zrozumieniem.

Melomanom preferującym wielokulturową muzykę zrekompensują to z pewnością dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rumuńsko-besarabskich rytmów, turecko-kaukaskich brzmień, czy nostalgia kozackich pieśni ludowych, które tworzą oprawę spektaklu o odesskim półświatku początku XX wieku.

Dla amatorów porównań kulturowych - jak zwykle w Teatrze Żydowskim - spora dawka przywołujących uśmiech na twarz dialogów typu "I pan chcesz zabić żywego człowieka...".

Podsumowując subiektywnie - warto pójść, ale trzeba zabrać poduszkę pod siedzenie.

Czytaj też zapowiedź spektaklu: http://imprezymiejscatrendy.eu/kultura/item/2136-ach-odessa-%E2%80%93-mama.html

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca