Dodaj zdjęcie profilowe

avatarElżbieta Jaroś

Polska
Mieszkaniec Elżbieta Jaroś

Elżbieta Jaroś

Dodano 2011-12-04 16:11:06

Politycy w ogniu pytań! Zaproszenie na debatę akademicką

Studenci UW zapraszają do udziału w debacie akademickiej. Chcesz wiedzieć więcej o zarządzaniu kryzysowym w UE? Zobacz, jakich rozwiązań domagają się politycy od polskiego rządu. Dyskusja z ich udziałem zaplanowana została na 8 grudnia. W najbliższy czwartek, 8 grudnia o godz. 9.00 rozpocznie się debata akademicka, zorganizowana przez studentów II roku Politologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się w sali Stronnictwa Demokratycznego, zlokalizowanej w Warszawie, przy ulicy Chmielnej 9.

W rozmowie wezmą udział znani polscy politycy z zarządu partii i posłowie na Sejm RP. Zaproszeni zostali członkowie: PO, PiS, PSL, RP, SLD, NP, UPR, PPP i PJN. Wśród gości, z pewnością nie zabraknie: Andrzeja Rozenka (RP), Bartosza Józwiaka (UPR), Elżbiety Jakubiak (PJN), Janusza Korwin-Mikke (NP) oraz Piotra Zgorzelskiego (PSL).

O projekcie


Od 1991 roku z inicjatywy prof. dr hab. Konstantego Adama Wojtaszczyka w Instytucie Nauk Politycznych UW regularnie odbywają się debaty akademickie. Organizacja przedsięwzięcia jest jednym z warunków zaliczenia zajęć z Integracji Europejskiej. Każdego roku, spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu. Temat tegorocznej edycji to: "Zarządzanie kryzysowe w Unii Europejskiej".

Studencka dyskusja jest symulacją obrad Sejmu RP, podczas której uczestnicy wcielają się w role przedstawicieli polskich partii. Przydział studentów do poszczególnych grup następuje w sposób losowy. W spotkaniu uczestniczą zaproszeni politycy oraz media.

Dlaczego warto wziąć udział w debacie? Czytaj dalej na następnej stronie -->

Dlaczego warto wziąć udział w debacie?


Wyborcy mają prawo wiedzieć, jakie działania zamierza podjąć polski rząd w związku ze skutkami kryzysu europejskiego. Przedsięwzięcie prof. dr hab. K.A. Wojtaszczyka jest nie tylko obowiązkiem dla studentów, wynikającym z programu zajęć Integracji Europejskiej. To także szansa dla każdego, kto chce świadomie uczestniczyć w życiu politycznym kraju i w pełni korzystać z przywilejów demokracji.

W Polsce przyjęło się, że debaty organizowane są głównie w okresie kampanii wyborczych. Jednak, czy nie powinno być inaczej? Politycy muszą prowadzić aktywny dialog ze społeczeństwem. W obliczu drugiej fali kryzysu europejskiego, każdy powinien być świadomy potencjalnych skutków destabilizacji w strefie euro. Ludzie mają prawo wiedzieć, jakie działania chcą podjąć partie, którym udzielili poparcia w ostatnich wyborach.

Uczestnictwo mediów


Jako przedstawicielka studenckiej grupy Ruchu Palikota, mam przyjemność zaprosić na debatę dziennikarzy obywatelskich W24. Zgłoszenia można przesyłać pocztą wewnętrzną najpóźniej do 7 grudnia, do godz. 20. Niezbędnym kryterium jest legitymacja prasowa.

Zachęcam również do zapoznania się z wywiadami, jakie studenci przeprowadzili z politykami. Ich treści są dostępne na stronach poszczególnych grup: http://www.debatarp.waw.pl/

Mieszkaniec Elżbieta Jaroś

Elżbieta Jaroś

Dodano 2011-10-09 21:35:29

Wyniki wyborów 2011. SLD potrzebuje zmian? Partia Napieralskiego dopiero na 5. miejscu

Szef SLD Grzegorz Napieralski zapowiadał powtórzenie sukcesu z wyborów prezydenckich. Jednak, nieprzychylne sondaże przełożyły się na realne wyniki. Partia nie przekroczyła 10 proc. Czy po tej porażce, zarząd odsunie Napieralskiego? Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych TNS OBOP wskazują, że SLD uzyskał jedynie 7,7 proc. społecznego poparcia. Badania Homo Homini przedstawiają 12,8 proc. rezultat. - Musimy czekać na oficjalne wyniki - skomentował Grzegorz Napieralski. Jednak, wynik wyższy od sukcesu SLD z wyborów prezydenckich wydaje się w tym momencie nieosiągalny (13 proc. poparcia - przyp. red.).

- Jeszcze przed wyborami prominentni politycy lewicy mówili, że jeśli wynik będzie poniżej 10 proc., to Sojusz będzie potrzebował zmian - przypomniała http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10438680,Zaloba_w_sztabie_SLD.html

Mieszkaniec Elżbieta Jaroś

Elżbieta Jaroś

Dodano 2011-10-09 20:52:29

Wyniki wyborów w Katowicach. Wyraźna porażka PiS-u

Największe poparcie w Katowicach otrzymała Platforma Obywatelska. Na partię Donalda Tuska głos oddało 51% mieszkańców Katowic, którzy udali się wczoraj do urny wyborczych. Drugie miejsce z 21,58% popraciem zajęło Prawo i Sprawiedliwość. Ruch Palikota zdobył 10,87% poparcia, natomiast ostatnią partią

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!