Dodaj zdjęcie profilowe

avatarDariusz Trybuła

Polska
Mieszkaniec Dariusz Trybuła

Dariusz Trybuła

Dodano 2022-12-13 21:22:09

Spot Świąteczny pt. „Pies to nie zabawka” pomysłem Patryka Szudobaj z Lubina

Patryk Szudobaj jest pomysłodawcą spotu świątecznego pt. "Pies to nie zabawka" zrealizowany przy współpracy z Fundacją Life Code. Patryk Szudobaj z Lubina opowiada o pomyśle na spot świąteczny i apeluje aby nie kupowć psów jako prezenty. Kto jeszcze pomógł mu przy jego realizacji dowiecie się czytając wywiad.

Dariusz Trybuła: Skąd pomysł na zrobienie spotu świątecznego o psach?

Patryk Szudobaj: Zawsze lubiłem zwierzęta i pracowałem przez 3 lata w Niemczech, bo to było moje wielkie marzenie. Po powrocie do kraju w pewnym momencie bardzo mi brakowało czworonożnych przyjaciół. Dlatego odnalazłem Fundację mieszczącą się nie daleko Lubina, pomagałem tam jako wolontariusz i nakręciłem spot promocyjny.

Dariusz Trybuła: Skąd pomysł na spot świąteczny?

Patryk Szudobaj: Skontaktowałem się z Fundacją Life Code, czy byłaby zainteresowana zrobić coś świątecznego i zaangażować zwierzęta. Prezes Fundacji, Karolina Lorenc zgodziła się więc napisałem scenariusz i tak powstał spot.

Dariusz Trybuła: Gdzie Spot Świąteczny był realizowany?

Patryk Szudobaj: W Fundacji Life Code w powiecie polkowickim. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie na Facebooku.

Dariusz Trybuła: Kto był reżyserem spotu ?

Patryk Szudobaj: Ja osobiście, czyli Patryk Szudobaj znany pod nazwą Patrick Foto and Films producent filmowy, vloger, aktor.

Dariusz Trybuła: Z kim współpracowałeś przy realizacji spotu ?

Patryk Szudobaj: Poprosiłem mojego przyjaciela Maćka Musiała o pomoc, przedstawiłem mu idee projektu i od razu się zgodził. Współpracowałem również z wspomnianą wcześniej Fundacją Life Code oraz Szymonem B., który zajął się montażem filmu.

Dariusz Trybuła: Komu polecasz swój spot świąteczny?

Patryk Szudobaj: Wszystkim tym którzy mają idiotyczne pomysły kupować żywe zwierzę swoim dzieciom jako prezent. Pamiętajmy, że to nie jest zabawka, pluszak do przytulania. To nie jest rzecz , że jak się znudzi to odstawi się w kąt. Piesek też ma uczucia. Jeżeli naprawdę chcemy sprawić prezent, zamiast kupować psa to sprawmy psiakom prezent poprzez zakup karmy czy innych akcesorii a także poprzez wsparcie Fundacji.

Dariusz Trybuła: Czy realizowany spot się udał?

Patryk Szudobaj: Myślę że to co chcieliśmy przekazać udało się osiągnąć. Dodatkowo dodam że na planie wiadomo zwierzęta kręci się troszeczkę trudniej niż ludzi ale się udało z czego się bardzo cieszę.

Dariusz Trybuła: Gdzie będzie można obejrzeć spot?

Patryk Szudobaj: Będzie można obejrzeć Na Youtube , Tik Toku w dniu 17 grudnia 2022 r. (sobota).

Działalność Patryka i jego grupy znajdziemy na:
Youtube:

Mieszkaniec Dariusz Trybuła

Dariusz Trybuła

Dodano 2018-04-14 16:35:18

O poezji opowiada Mateusz Krupa z Gródka [WYWIAD]

Mateusz Krupa to 25-letni chłopak, który mieszka w miejscowości Gródek (w województwie kujawsko-pomorskim). Lubi muzykę, fotografię, film, spacery i pisać wiersze.


Zgodził się na wywiad, w którym opowiada o pisaniu poezji i swoich zainteresowaniach. Zapraszam do lektury.


Dariusz Trybuła: Mateusz, od kiedy zajmujesz się poezją?

Mateusz Krupa: Poezją zajmuję się już szósty rok, od 2012 r. Dokładnej daty nie pamiętam ale to było w sierpniu chyba jakoś tak jak sobie przypominam (śmiech)


Dariusz Trybuła: Pamiętasz o czym był twój pierwszy wiersz?

Mateusz Krupa: Mój pierwszy wiersz, który napisałem był to wiersz romantyczny dla dziewczyny, lecz tytułu nie jestem w stanie sobie teraz przypomnieć


Dariusz Trybuła: Kto jest dla Ciebie inspiracją do pisania? Masz ulubionych poetów?

Mateusz Krupa: Nie mam szczególnych poetów czy pisarzy którzy mnie inspirują, staram się pisać co mi w sercu i duszy gra i te słowa przelewam na papier. Jeśli chodzi o ulubionych poetów współcześnie piszących to jest kilku np. Janusz Wiesław Budnik, Darek Paweł Trybuła, Anna Niemczyk itd. Mógłbym wymieniać godzinę. (śmiech)


Dariusz Trybuła: W jakim gatunku poetyckim najlepiej się czujesz?

Mateusz Krupa: W lirykach, prozach, i wierszach białych oraz częściowo w rymowanych, chociaż staram się być w każdym gatunku coraz lepszy.


Dariusz Trybuła: Jaką tematykę lubisz najbardziej poruszać w swoich wierszach?

Mateusz Krupa: Wszystkie (śmiech) a tak serio to romantyki, życiowe i osobiste.


Dariusz Trybuła: Co sądzisz o współczesnej poezji?

Mateusz Krupa: Współczesna poezja ma się bardzo dobrze zarówno Polska jak i zagraniczna. W XXI wieku mamy wielu utalentowanych poetów na skale światową i wielu polskich poetów śmiało bym zaliczał do tej grupy.


Dariusz Trybuła: Co powiesz o grupach poetyckich jakie utworzone są obecnie w internecie i na facebooku? Co ci daje udział w nich?

Mateusz Krupa: Jeśli chodzi o grupy poetyckie to jest to dobry pomysł, chociażby ze względu na nowych utalentowanych poetów, o których może usłyszeć świat.
Osobiście mogę powiedzieć że dzięki nim dojrzałem jako pisarz, poeta. Poszerzyły się moje horyzonty patrzenia na świat.


Dariusz Trybuła: Liczyłeś kiedyś swoje wiersze? Ile ich już masz?

Mateusz Krupa: Oczywiście ostatni raz parę miesięcy temu i było ich 200. Teraz pewnie jest około 300, możliwe że nawet ponad.


Dariusz Trybuła: Wiem, że swoje wiersze publikowałeś w paru Antologiach. Opowiedz o tym czytelnikom i jakie to Antologie?

Mateusz Krupa: Zaczęło się to na początku 2016 r. w lutym, pierwsza antologia w której wziąłem udział był to Peron Literacki. Tom 2, potem była antologia W Kolejdoskopie Myśli i Poezja w słowach i obrazach i Peron Literacki 3, a niedługo ma zostać wydana antologia Poetycka Przystań.


Dariusz Trybuła: W 2017 r. zadebiutowałeś też swoim autorskim tomikiem wierszy. Opowiedz o tym ...

Mateusz Krupa: Tak to prawda, tomikiem pt. "Kochaj sercem żyj nadzieją", który ukazał się w marcu 2017 r. Powstał dzięki pomocy poety Janusza Wiesława Budnika i przy wsparciu wydawcy Krystyny Wajdy z wydawnictwa KryWaj.
W sierpniu 2017 r. powstał też tomik poezji wydany w wspólnie z poetami Janiszem Wiesławem Budnikiem i Dariuszem Pawłem Trybuła pt. "Kraina słowem płynąca.


Dariusz Trybuła: Z zawodu jesteś fotografem. Pracujesz w zawodzie?

Mateusz Krupa: Z zawodu jestem fotografem ale nie traktuje tego zawodu jako pasje, nie pracuję w zawodzie.


Dariusz Trybuła: Czym jeszcze się zajmujesz?

Mateusz Krupa: Aktualnie tyko poezją i mam dalsze plany w tym kierunku, lecz nie będę zdradzał na razie jakie to plany.


Dariusz Trybuła: Jakie masz plany na przyszłość? Marzenia jakieś są?

Mateusz Krupa: Są marzenia ale wszystkich zdradzać nie będę, aczkolwiek jednym z nich jest posiadanie własnej rodziny, stabilności na wszystkim płaszczyznach w życiu.


Dziękuję za rozmowę

Dariusz Trybuła



Zapraszam na stronę fan page na Facebooku pod nazwą Mateusz Krupa Official ...

Mateusz Krupa Official:
https://www.facebook.com/MKO.1993/

Mieszkaniec Dariusz Trybuła

Dariusz Trybuła

Dodano 2017-07-08 18:52:12

Na co dzień członek Straży Pożarnej, prywatnie - poeta [WYWIAD]

Karol Kajda to młody chłopak, który lubi pisać powieści i wiersze. Jego pseudonim artystyczny to "Szpaczek". Karol Kajda to 20-latek, który mieszka w Sławie. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie. Jest miłym młodym człowiekiem, który w swoim życiu stawia na pomaganie innym. Lubi pisać prozę i poezję i dobrze mu to wychodzi. Ostatnio nakładem wydawnictwa Dygresje wydał powieść pt. "Namiętność ognia", którą dedykuje strażakom.

Zgodził się na wywiad dla naszego portalu ...


Dariusz Trybuła: Karol, opowiedz czytelnikom trochę o sobie

Karol Kajda: Mam 20 lat, jestem absolwentem liceum w ZSP w Sławie im. D. Chłapowskiego. Jestem członkiem OSP w Sławie. Obecnie pracuję w ochronie, w tym roku zamierzam rozpocząć studia Ratownictwa Medycznego.


Dariusz Trybuła: Jesteś strażakiem ochotnikiem. Stąd pomysł na napisanie powieści pt. "Namiętność ognia", którą dedykowałeś właśnie strażakom?

Karol Kajda: Z dumy i z podekscytowania. Jako członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP w Sławie, przyglądałem się chłopakom, jak poświęcają swoje prywatne życia, by z sercami wypełnionymi pasją, a także zaangażowaniem wyjeżdżali do akcji, by pomagać często zupełnie obcym im osobom. To wielka sprawa! Nakręcony ich zaangażowaniem, duchowym podejściem do bardzo krytycznych sytuacji, z którymi musieli sobie poradzić po akcji, napawało mnie dumą, że jestem tak blisko bohaterów. Postanowiłem im to pokazać moją twórczością. Napisałem kilkanaście wierszy dedykowanych im. Nie wystarczyło mi… Choć bardzo mocno docenili to, że pokazałem się im od tej strony, zaczęli mnie mocno wspierać w związku z moją twórczością. Napisałem książkę. Wydałem książkę i chyba zaspokoiłem swoją potrzebę udowadniania ochotnikom z OSP Sława, jak bardzo dumny z nich jestem i jak bardzo wdzięczny im jestem, za to, że pokazali mi, niemalże palcem, co jest moim celem w życiu.


Dariusz Trybuła: Opowiedz trochę o swojej powieści pt. "Namiętność ognia". Kiedy zrodził się pomysł na jej napisanie?

Karol Kajda: Utwór opowiada o losach dziecka, które przeżyło pożar tracąc przy tym wszystko. Wydarzenie z przeszłości ma duży wpływ na osobowość bohatera, który postanawia wstąpić do jednostki OSP, a tam odnajduje swoją miłość. Miłość do przyszłości. Kiedy zaś zrodził się pomysł? Jakoś dwa lata temu. Dokładnych okoliczności niestety nie pamiętam.


Dariusz Trybuła: Ile czasu zajęło ci jej napisanie? Bohaterowie książki są realni czy wymyśleni przez ciebie?

Karol Kajda: Samo napisanie książki zajęło mi sześć miesięcy. Książkę zaś wydałem po dwóch latach. Co do bohaterów… Cóż, to takie pół na pół. Ogólnie mam bzika na punkcie poznawania nowych ludzi. Po latach zauważyłem, że ludzie się mocno nie różnią od siebie. Są pewne schematy charakterów, aczkolwiek każdy z nas ma wewnątrz siebie własne złoto. To złoto nas wyróżnia. U każdego to złoto wygląda inaczej, dlatego poznawanie ludzi jest tak bardzo fajne. Do książki wsadzałem totalną rzeczywistość, zawsze to robię w mojej twórczości. Wzorując się na tych schematach charakterów, twierdzę, że bohaterowie mojej książki mają gdzieś swoje miejsce w rzeczywistości, aczkolwiek można powiedzieć, że są wymyśleni, ponieważ nikogo autentycznego nie wrzuciłem do książki.


Dariusz Trybuła: Obserwuję ostatnie tygodnie od premiery twojej powieści i widzę jaki jest pozytywny odzew. Spodziewałeś się sukcesu?

Karol Kajda: Szczerze mówiąc, bardziej się spodziewałem tego, że dostanę wiadomości, że książka pozostawia wiele do życzenia. Bardziej bałem się tego, że zawiodę tu wiele osób, które czekają na tytuł. Na szczęście na próżno się przejmowałem. Książka dostaje świetne opinie.


Dariusz Trybuła: Wiem, że twoi czytelnicy chcą kontynuacji i kolejną powieść strażacką. Co Ty na to? Powstanie druga strażacka powieść?

Karol Kajda: Nie wiem. Nie byłem za tym, kiedy trzymałem „Namiętność ognia” w rękach. Jak jest teraz? Walczę z myślami. Czytelnicy książki, bardzo by chcieli żebym napisał coś jeszcze, ponieważ tak naprawdę książek z tą tematyką nie ma wielu. Być może kilka się znajdzie. Jest więcej piosenek, filmów, wierszy, ale książek? Nie znalazłem ich dużo. Więc rozważam napisanie kolejnej.


Dariusz Trybuła: Podobno pracujesz nad kolejnymi dwoma książkami. Opowiedz o nich coś więcej?

Karol Kajda: Nie powiem o nich za dużo. Jedną z nich jest romans, który tworzę z inną autorką – Emilią Buczyńską, pseudonim Chyża. Słynie z wierszy o tematyce strażackiej i wierszach o morzu Bałtyckim. Drugą książką jaką tworzę, to powieść fantasy. Chcę się spróbować w każdym gatunku. Jak wyjdzie? Zobaczymy.


Dariusz Trybuła: Wiem, że piszesz także wiersze, które zamieszczasz na forach i grupach poetyckich w internecie. Kilka twoich wierszy ukazało się też w książce antologii? Opowiedz o niej i o swoich wierszach

Karol Kajda: Pomysł na antologię zrodził się w grupie poetyckiej „W kalejdoskopie myśli” (taki sam tytuł nosi antologia), dostałem propozycję, by wziąć udział i zamieścić w niej swoje wiersze. Oczywiście skorzystałem. Jestem dumny z tego, że mogłem się znaleźć wśród innych trzydziestu poetów, to wielki zaszczyt być tam z tak świetnymi ludźmi. Moje wiersze natomiast są mocno życiowe, jak wspominałem wcześniej… Do swojej twórczości wrzucam szczególnie rzeczywistość, są bardzo emocjonalne, zmuszające do przemyśleń.


Dariusz Trybuła: Kiedy własny tomik wierszy?

Karol Kajda: Nie wiem. Kiedyś na pewno. Na razie jestem otwarty na współautorstwo.


Dariusz Trybuła: Czym oprócz pisania prozy i poezji jeszcze się interesujesz?

Karol Kajda: Byciem dobrym człowiekiem. „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.” – jak powiedział kiedyś Einstein. Interesuję się ratowaniem życia, pomaganiem, kocham to! Interesuję się także muzyką, serialami, filmami. Troszkę śledzę sport, szczególnie ligę koszykówki NBA.


Dziękuję za rozmowę

Dariusz Trybuła


Zapraszam na strony Karola Kajdy:

- fan page na portalu facebook.com pn. Karol "Szpaczek" Kajda
https://www.facebook.com/SzpaczekPoeta/

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!