Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJacek Okniński

Polska
Mieszkaniec Jacek Okniński

Jacek Okniński

Dodano 2012-03-24 08:50:20

Kapitan Bomba zadebiutował na dużym ekranie

Największy bohater galaktyki musiał tego dokonać: obronić rodzimego
Kurwix, a nawet cały kosmos przed zagładą. Kapitan Bomba wreszcie zagościł na największym z ekranów. Dokładnie o godz. 19.30 w warszawskim kinie Femina, fani serialu o perypetiach kapitana gwiezdnej floty mieli okazję ujrzeć po raz pierwszy jego przygody na ekranie większym od monitorów ich komputerów, czy kineskopów odbiorników telewizyjnych, nastawionych na kanał 4funTV. Jednak atak Tytusa Bomby (bo tak brzmią personalia głównego bohatera) nie ograniczył się do stolicy, a objął też inne miasta, w których funkcjonowały kina zrzeszone w sieci Helios.

Czy internetowa kreskówka mogła z powodzeniem zostać przełożona na formułę kinową? Sala kinowa pękała w szwach, gdyż tylu fanów Kapitana Bomby przybyło na premierę filmu "Kapitan Bomba: Kutapokalipsa". Większość gagów zawartych w filmie, w połączeniu ze znajomością filmików z YouTube, wywoływała żywiołową reakcję. To może dowodzić tylko sprawności twórców z Git Produkcji, którzy mimo opóźnionej premiery, dostarczyli materiał satysfakcjonujących wszystkich widzów.

Rozmawiałem z kilkoma osobami i muszę przyznać - były zachwycone. Minusy? Oczywiście, były. A konkretnie jeden, "lagi." Na początku projekcji pojawiły się opóźnienia dźwięku względem obrazu, co było jedynym mankamentem. Reszta filmu spełniała wszelkie wymogi, zaczynając od animacji, po ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez samych twórców filmu, w ramach projektu Bracia Figo Fagot, tworzących muzykę Disco Polo, kończąc. Nie zabrakło też cięższych, metalowych brzmień.

Po wyjściu z kina, jak większość widzów, miałem mieszane uczucia. Oczywiście, film był znakomity i powalał gagami oraz dialogami. Niemniej jego długość - 50 minut - pozostawiała niedosyt. Może następnym razem. Niemniej, Kapitan Bomba ocalił nie tylko galaktykę KurwiX, ale i cały kosmos. Po to, by wychodzący fani mogli zaśpiewać hymn nieistniejącego klubu RKS Huwdu.

https://plus.google.com/u/0/b/113986743078714025442/113986743078714025442/posts

Mieszkaniec Jacek Okniński

Jacek Okniński

Dodano 2012-03-18 15:19:11

Prezydent Bronisław Komorowski zachęca do debaty o Polsce w UE

Według słów prof. Romana Kużniara, pełniącego funkcję prezydenckiego doradcy ds. międzynarodowych, Bronisławowi Komorowskiemu zależy na szeroko zakrojonej debacie dotyczącej przyszłości Polski w UE. W rozmowie z przedstawicielami PAP, Kuźniar zaznaczył, że w obliczu postępującej integracji państw strefy euro naszemu krajowi grozi pozostanie w drugiej lidze UE, w związku z tym występuje potrzeba społecznej debaty na temat dalszych losów Polski w ramach Unii: "Prezydent chce, aby polskie społeczeństwo było możliwie jak najszerzej świadome tego, co się w tej chwili dzieje w UE. Kryzys finansowo-gospodarczy ma rozległe, długofalowe implikacje dla wszystkich sfer aktywności Unii oraz dla jej pozycji międzynarodowej. Przemiany, jakie w tej chwili zachodzą, na pewno są głębsze niż to się u nas dostrzega. Prezydentowi zależy, aby do jak najszerszego kręgu opinii publicznej dotarła powaga problemów Unii i dylematu, przed którym stoi Polska, stąd pomysł cyklu debat na ten temat".

Już w poniedziałek, 19 marca, prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział w debacie pod tytułem „Ewolucja ustrojowa Unii Europejskiej. Idee i realia”. Będzie to już druga debata należąca do cyklu zatytułowanego „Przyszłość Europy. Polska perspektywa”, za organizacje którego odpowiada Tadeusz Mazowiecki.

Prof. Roman Kuźniar nie ukrywał, że jeszcze przed finałową, czerwcową debatą Bronisław Komorowski może udzielić obszernej wypowiedzi na temat istotnych dla zjednoczonej europy zagadnień. Doradca prezydenta wymienił jeden z nich – nowy pakt fiskalny. Jego zdaniem stwarza on możliwość odizolowania się państw połączonych unią monetarno-gospodarczą, będącej fundamentem nowego, silnego ośrodka decyzyjnego. Taki scenariusz wydarzeń mógłby mieć fatalne skutki dla Polski. "Jeżeli zreformowana nowym paktem fiskalnym unia monetarno-gospodarcza rzeczywiście „odjedzie”, to nam grozi realnie pozostanie na dłuższy czas w drugiej lidze UE. Potrzebne jest podjęcie strategicznych decyzji: czy nas stać, aby wchodzić do unii monetarno-gospodarczej czy może nie? Jeżeli chcemy być w tym twardym rdzeniu UE, w tym węższym kręgu, to są rzeczy, które kosztują"

Sam Bronisław Komorowski w czasie poniedziałkowej debaty ma ustosunkować się do konsekwencji przystąpienia Polski do strefy euro – zarówno tych dotyczących naszego kraju, jak i tych rozciągniętych na całą wspólnotę. Roman Kuźniar ograniczył się tylko do stwierdzenia, że pośpiech w przyjmowaniu nowej waluty nie jest wskazany, lecz wieczne odwlekanie wymiany złotówki na euro może nas ulokować na szarym końcu UE. Zaś publiczną dyskusję o rzeczach istotnych dla całego narodu uważa za podstawowy element poszerzania świadomości społecznej i edukowania Polaków o cenie związanej z podejmowaniem wyborów lub ich zaniechaniem.

Bo ponoć stan owej świadomości pozostawia wiele do życzenia, przez co rodzima opinia publiczna dyskusję o Europie ogranicza tylko do kwestii „lęków czy stereotypów” i dyskusji typu „czy Europa ma być federalna, czy to ma być Europa ojczyzn”. Tymczasem obecna sytuacja wymaga konfrontacji z możliwością marginalizacji Polski w UE i poświęcenia uwagi podziałom w wspólnocie do tego prowadzących. Przykładem na potwierdzenie jego tezy mają być reakcje na berlińskie wystąpienie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, które wygłosił w listopadzie: "Z jednej strony mieliśmy bezrefleksyjny zachwyt, a z drugiej strony gwałtowną krytykę, zupełnie irracjonalną, histeryczną, bez pogłębionej analizy tego, co służy naszym narodowym interesom, gdzie jesteśmy w procesie integracji europejskiej i jakie są obecnie prawdziwe problemy Unii Europejskiej".

Źródło: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=45661&data=infopakiet&_CheckSum=-140228

Mieszkaniec Jacek Okniński

Jacek Okniński

Dodano 2012-03-15 18:33:08

O Funduszu Kościelnym dyskusja między politykiem a plebanem

Rząd przedstawił propozycje likwidacji Funduszu Kościelnego. Na Kościołach i związkach wyznaniowych spoczywałby obowiązek płacenia składek
na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Zaś obywatele będą mieli możliwość przeznaczenia 0,3 proc. podatku na ich działalność. Duchowni zapoznali się z nimi podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski. W zamian przedstawiciele gabinetu ministrów oczekują zgody na likwidację Funduszu Kościelnego. Wpływy z niego miałyby być zastąpione przez dotacje przekazywane przez obywateli w ramach części podatku rocznego na realizacje celów zawartych w misji publicznej Kościołów i związków wyznaniowych już od 1 stycznia 2013 roku. Natomiast samodzielne opłacanie składek miałoby zacząć obowiązywać już rok później.

Jak informuje http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=45260&data=infopakiet&_CheckSum=-57212703br

Mieszkaniec Jacek Okniński

Jacek Okniński

Dodano 2012-03-12 18:47:55

Pracownicy budżetówki roztopili bryłę lodu, domagają się odmrożeń płac

Gmach Ministerstwa Finansów mógł podzielić los Titanica i rozbić się o lodową bryłę znajdującą się przed jego frontem. Znalazła się ona nie z powodu klimatycznej anomalii, lecz za sprawą protestujących pracowników budżetówki. Sama bryła miała symbolizować już czteroletnie zamrożenie pensji pracowników sfery budżetowej, co w obliczu wciąż rosnącej inflacji przekłada się na wzrost kosztów utrzymania znacznie przekraczających realne zarobki policjanta, czy też strażnika więziennego lub celnika. To właśnie przedstawiciele tych profesji przy użyciu palnika roztopili ustawioną wcześniej masę lodu. Całą akcję zorganizował Międzybranżowy Komitet Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej.

Jak podaje http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=44804&data=infopakiet&_CheckSum=-1522380720

Mieszkaniec Jacek Okniński

Jacek Okniński

Dodano 2012-03-11 17:05:21

Ruch Kobiet odpowiedzią Ruchu Palikota na problemy Polek

Udział polityków Ruchu Palikota w dzisiejszej Manifie to niejedyny akt poparcia dla zwiększenia roli kobiet w polityce. Już wczoraj działaczki partii przedstawiły inicjatywę o wiele mówiącej nazwie – „Ruch Kobiet”. Na dzień przed doroczną manifestacją ruchu feministycznego doszło do spotkania działaczek RP, któremu przyświecał slogan „Ruch Kobiet – kobiety, polityka i władza". Zostało ono zorganizowane przez wicemarszałek Sejmu, Wandę Nowicką celem powołania kobiecej sekcji ugrupowania Janusza Palikota, pod wspomnianą już wcześniej nazwą.

Celem, jaki postawi sobie nowo uformowana frakcja, będzie reprezentowanie interesów kobiet w Sejmie i wywyższenie ich do rangi jednego z głównych priorytetów partii. Ruch Kobiet stawia też na propagowanie aktywności politycznej wśród kobiet i liczy na zwiększenie liczebności swoich szeregów.

Jak donosi http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=44646&data=infopakiet&_CheckSum=-1437336620

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!