Facebook Google+ Twitter

Internetowe prawybory 2007. / Fot. Arkadiusz Ławrywianiec, Dziennik Zachodni

Internetowe prawybory 2007 rozstrzygnięte!

Która partia wygrałaby wybory, gdyby można było głosować w internecie? Takie pytanie postawiliśmy ponad trzy tygodnie temu internautom odwiedzającym ranking przedwyborczy Wiadomości24.pl. Dziś publikujemy wyniki głosowania. Czy są one zaskakujące? Interpretację pozostawiamy Wam.

Jak głosowaliśmy?

System pozwalał oddać głos po podaniu adresu mailowego. Wprowadziliśmy także zabezpieczenie, które uniemożliwiało oddanie kilku głosów z jednego komputera. Efekt? Przez dwa tygodnie w zabawie wzięło udział niemal 2 tys. internautów.

Internauci mogli głosować tylko na te partie, które zdążyły zgłosić swoje ogólnopolskie komitety. Sondażowo daliśmy Wam także możliwość oddania głosu na nieistniejącą Partię Internautów (PI). Umieściliśmy ją wśród rzeczywistych komitetów, bo chcieliśmy, aby realizowała postulaty internautów: zmiany w ordynacji wyborczej, pozwalające Polakom głosować przez internet.

W związku z wyborami parlamentarnymi ogłosiliśmy też konkurs dla Autorów, na najlepszą relację reporterską związaną z tym ważnym dla Polski wydarzeniem. Oczywiście mile widziane będą Wasze relacje z wyborczej niedzieli, czekamy na nie do południa w poniedziałek. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wyborczym rankingu!

Platforma Obywatelska
45.8% głosów
Lewica i Demokraci
25.4% głosów
Liga Prawicy Rzeczpospolitej
14.7% głosów
Prawo i Sprawiedliwość
7.7% głosów
Partia Internautów
2.8% głosów
Polskie Stronnictwo Ludowe
1.9% głosów
Polska Partia Pracy
1.0% głosów
Samoobrona RP
0.8% głosów
Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.