Facebook Google+ Twitter

52 Mgnienia Lublina już za nami – wernisaż wystawy końcowej

52 tygodnie fotografowania, 38 aktywnych uczestników, ponad 1500 fotografii, niezwykłe spojrzenia na miasto, ważne wydarzenia, wyjątkowe chwile i zwykłe życie – wszystko to w ramach projektu 52 Mgnienia na jubileusz 75-lecia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 / Fot. Marek JabłońskiPrzez cały 2011 rok członkowie i sympatycy Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego wspólnie pracowali nad projektem 52 Mgnienia, którego celem było pokazanie prawdziwego oblicza miasta, takiego jak postrzegają je żyjący tu ludzie. Założeniem było nawiązanie polemiki z typowym, sztampowym i niestety banalnym sposobem przedstawiania Lublina w albumach, czy na pocztówkach.

Ekipa, biorąca udział w projekcie 52 MGNIENIA / Fot. Michał WoźniakW projekcie aktywnie wzięło udział 38 uczestników, którzy zgromadzili łącznie ponad 1500 fotografii - od pierwszego dnia roku, aż do Sylwestra. Różnorodność spojrzeń, interpretacji i tematów jest przeogromna - od popularnych zabytków miasta, poprzez portrety, wydarzenia społeczne, kulturalne i sportowe, życie ulicy, aż po nieznane rewiry. Śmiało można powiedzieć, że wszystkie fotografie mają znaczenie dokumentalne i historyczne, ale wiele z nich ma dodatkowo wysokie walory artystyczne.

"Starocie" / Fot. Barbara WilczyńskaCały projekt, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Robert Pranagal, był swego rodzaju eksperymentem. Czy się powiódł? Na pewno tak. Wiele aspektów pracy nad projektem potoczyło się zgodnie z oczekiwaniami i założeniami, ale też nie brakowało zaskoczeń. Oglądając zebrane fotografie, można nie tylko zobaczyć żywy dokument życia miasta, ale także dowiedzieć się wiele o samych fotografujących. Projekt wieńczy wystawa końcowa, na której zaprezentowane zostaną 52 fotografie wybrane przez uczestników projektu – po jednej na każdy tydzień roku, a także zdjęcia dodatkowe prezentujące przekrój zebranego materiału.

Wernisaż wystawy końcowej 52 MGNIENIA / Fot. plakatWernisaż tej niezwykłej wystawy końcowej projektu 52 MGNIENIA będzie miał miejsce 29 lutego 2012 r. o godz. 18, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w Lublinie. Honorowy patronat nad projektem sprawował Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk.
Galerię prac projektu 52 MGNIENIA można też obejrzeć na stronie:
picasaweb.google.com/106570152354939591589/

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.