Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMarzena

Warszawa
Mieszkaniec Marzena

Marzena

Dodano 2017-02-17 23:10:23

Ferie zimowe w DK Zacisze: DZIKA WISŁA

Dawnej najważniejsza rzeka świata, dziś królowa polskich rzek. Czaruje urodą, kryje tajemnice i ciekawe historie. Poznajcie z nami DZIKĄ WISŁĘ. Mamy nadzieję, że zaciekawią Was nasze cuda nad Wisłą! Dawnej najważniejsza rzeka świata, dziś królowa polskich rzek. Czaruje urodą, kryje tajemnice i ciekawe historie. Poznajcie z nami DZIKĄ WISŁĘ. Na wiślanych warsztatach oszlifujecie bursztyny, dowiecie się skąd się wzięły bociany, stworzycie magiczne mobile na patyku, print na tkaninie i suma – magnes. Poznacie architekturę Wisły w naukowych eksperymentach i Święto trąbek nad Wisłą na obrazach Aleksandra Gierymskiego. Mamy nadzieję, że zaciekawią Was nasze cuda nad Wisłą!
DZIKA WISŁA to zaskakujące propozycje artystyczne, architektoniczne, doświadczalne, z legendami i historią „Cudu nad Wisłą” dla dziewczynek i chłopców!

Rok 2017 ogłoszony został Rokiem Wisły. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Wisły.


Wszystkie dzieci biorą udział w każdym z warsztatów!!!


Od morza do Tatr
Poniedziałek, 20.02.17
Magia bursztynu - warsztaty szlifowania i polerowania bursztynu i tworzenie rysunków z pyłu bursztynowego.
W chacie Warsa i Sawy, czyli próba odtworzenia osady rybackiej, która zgodnie z legendą stała się podwalinami miasta Warszawy.
Nadwiślańskie sakiewki – warsztaty szycia

Gruba Kaśka i chude Wojtki
Wtorek, 21.02.17
Warsztaty tworzenia papierowej repliki warszawskiej Stacji Uzdatniania Wody, potocznie zwanej Grubą Kaśką.
Niebo nad Wisłą. Rzeki na niebie – Paweł Ziemnicki, doświadczony popularyzator astronomii i dziennikarz naukowy opowie, co ciekawego można nocą dostrzec na niebie, prowadząc obserwacje znad brzegów Królowej Polskich Rzek. Na nieboskłonie są dwie rzeki. Jedna z nich to Droga Mleczna. Starożytni zwykli kojarzyć ją ze strumieniem rozlanego mleka. Czym jest naprawdę?
Dowiecie się także o innej rzece na niebie - konstelacji Erydanu... Ponadto porozmawiamy o obserwacjach gwiazd, planet i Księżyca.
Święto trąbek nad Wisłą z obrazami Aleksandra Gierymskiego w tle

Nadwiślański świt
Środa, 22.02.17
Karawana opowieści i legend Wisły – spotkanie z opowiadaczem z wykorzystaniem ciekawych instrumentów muzycznych z różnych stron świata
Sum z nad Wisły – warsztaty tworzenia magnesów
Print na tkaninie – wykorzystując stemple, wałki i gąbki powstaną obrazy na tkaninie pt. Nadwiślański świt

Dzikie plaże i pływające wyspy
Czwartek, 23.02.17
Jak statki na niebie – nadwiślańska flota
Arcydzieła z nad Wisły – tworzymy wazy z Majką Kiesner
Łodzie z wikliny papierowej

Cud/cuda nad Wisłą
Piątek, 24.02.17
Cud nad Wisłą – gry i zabawy z historycznymi wątkami związanymi z Bitwą Warszawską
Kryształowa rzeka – magiczne mobile na patyku, czyli cuda z połączenia patyków, kolorowych szkiełek, sznurków, muszelek i darów natury, które możemy spotkać nad Wisłą
Ślimaki, żaby oraz świerszcze, a także inne zwierzęta prosto znad Wisły a ich 'kuzyni' w domowych warunkach. Czy ze ślimakiem można się zaprzyjaźnić, jak często pająk jada śniadanie i czy gryząca fretka jest gryzoniem - na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas zajęć zoologiczno-weterynaryjnych z Uprzejmy Łoś KIDS.

Wariant A: 20-24 lutego 2017, godz. 10.00-15.00
Karnet: 180 zł.
Zaskakujące propozycje manualne i plastyczne, architektoniczne, doświadczalne, z legendami i historią „Cudu nad Wisłą” dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Wariant B: 20-24 lutego 2017, godz. 7.30-16.30
DZIKA WISŁA + Zajęcia na „Dzień dobry” i Popołudniowe animacje
Karnet: 230 zł.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3433

Mieszkaniec Marzena

Marzena

Dodano 2016-06-09 17:57:22

Święto edukacji na Targówku

Największy Festiwal Dzieci i Młodzieży "Artystyczny Targówek" w Parku Bródnowskim. Wydarzenie dla mieszkańców całej Warszawy:) 12 czerwca, niedziela, godz. 12.00-18.30 To już ósma edycja Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”. Park Bródnowski zamienia się w krainę dziecięcej radości – zapraszamy na zajęcia artystyczne, doświadczenia, szycie, lepienie, malowanie i zabawy sprawnościowe. W dwudziestu namiotach animatorzy czekają na dzieci i zapraszają do wspólnych działań. Animatorzy Klanzy zaproponują udział w ciekawych konkurencjach, wyścigach ślimaków, zabawach z lustrem. To również okazja, żeby poznać ofertę przedszkoli, szkół, biblioteki i domu Kultury aktywnie uczestnicząc w proponowanych warsztatach i obserwując przedstawicieli placówek podczas pracy.
A co na scenie? Prezentacje, prezentacje, prezentacje. Wokalne, taneczne, teatralne, sportowe, sprawnościowe. Łącznie ponad 900 młodych wykonawców. Całość prowadzi aktor Maciej Gąsiorek.
A co dodatkowo dla ciała? Poczujecie roztaczający się zapach włoskiej pizzy, na którą możecie przyjść po zajęciach artystycznych i szaleństwach w krainie dmuchanych atrakcji.

Wydarzenie dla mieszkańców Warszawy!
8.Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK
12 czerwca, niedziela, godz. 12.00-18.30
Miejsce: Park Bródnowski, Warszawa


Organizatorem 8. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” jest Dom Kultury Zacisze.

Festiwal to:
• 41 prezentacji scenicznych z udziałem ponad 900 dzieci i młodzieży:

o Show Boogie Woogie z elementami Rock'n'Rolla lat 50-tych, pokaz akrobatyczny, taniec irlandzki i breakdance
• Pasaż kulturalny z 21 stoiskami animacyjnymi:
o Tworzenie logo Targówka, Bańki mydlane XXL, zabawy na kolorowym dywanie, zabawy językowe z angielskim, Syrenka Warszawska i Zygmunt III Waza, breloczki z tancerzami, sypanki z piasku, cuda z balonów, wyklejanki matematyczne
o Twórcze zabawy sensoryczne dla młodszych i starszych angażujące wszystkie zmysły
o Papieroplastyka: kwiaty ze słomek, laurki dla taty, rysunki
o Rozmowy z Rodzicami nt. trudności świadczących o zaburzeniach integracji sensorycznej, tudzież innych problemów edukacyjnych dzieci w wieku przedprzedszkolnym, przedszkolnym oraz szkolnym, instruktaż działań.
o Książka za grosik, teatrzyk Kamishibai i kreatywne czytanie
o Gry i zabawy sportowe
o Gra w boule
o Przejażdżki segwayami
o Zwariowane zdjęcie z fotobudki
o Zapraszamy na zajęcia w stoisku DK Zacisze:
o Postaci Syrenki Warszawskiej i Zygmunta III Wazy
o Breloczki – makramowe tancerki i tancerze
o Mikromodelarswo
o Naszyjniki z filcu, koralików, kolorowego makaronu
o Kamieniczki Targówka - malarstwo sztalugowe.
o Malownicze domki i kwiatowe ogródki z Targówka
o Zaciszańskie ptaki cudaki na sznurkach
o Mała Syrenka znad Wisły
o Zielony Targówek – zajęcia z wykorzystaniem rośliny
o Mali Einsteini
o Gra terenowa

Festiwal poprowadzi Maciej Gąsiorek, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Dzieciom znany z niezwykle popularnej roli Krasnoludka Pikselka w programie Budzik TVP1.

Na terenie Parku:
Domek Herbaciany oraz możliwość zwiedzania Parku Rzeźby, który pełni funkcję ewoluującej wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem i dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sławomir Antonik, Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” to przedsięwzięcie, które promuje edukację kulturalną dzielnicy Targówek na szeroką skalę.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3132

Mieszkaniec Marzena

Marzena

Dodano 2016-04-12 14:55:51

Spotkanie z kulturą turecką: Wspaniałe stulecie

Warszawski Dom Kultury Zacisze zaprasza miłośników Turcji i fanów serialu „Wspaniałe stulecie” na spotkanie z kulturą turecką w różnych wymiarach. W środę, 13 kwietnia, o godz. 18.00 warszawski Dom Kultury Zacisze zapraszamy na spotkanie z kulturą turecką pt. „Wspaniałe stulecie”. Wydarzenie adresowane jest do miłośników Turcji i fanów serialu „Wspaniałe stulecie”. Za sprawą zaproszonych gości publiczność przeniesie się na dwór Sulejmana Wspaniałego, z muzyką z okresu Imperium Osmańskiego, a także tureckim poczęstunkiem. Spotkanie otworzy pani İstem Cırcıroğlu, Minister - Radca Chargé d’Affaires a.i. Turcji w Polsce.
Spośród zgromadzonych gości Dom Kultury Zacisze rozlosuje upominki z bohaterami serialu, a także niespodzianki od Homenjoy.

W programie:
- Koncert Chóru Tureckiej Muzyki Pałacowej Nihâvend. Chór działa przy Instytucie Yunus Emre od 2014 roku
- Wykład "Fenomen tureckich seriali telewizyjnych" - Justyna Szałańska (turkolożka, doktorantka UW)
- Impresje widzów tureckich seriali - Mela Potyra i Tadeusz Józekowski
- Podróż do Imperium Osmańskiego - Dorota Ponińska (autorka trylogii "Podróż po miłość")
Uczestnicy spotkania będą mieli okazję obejrzeć część wystawy zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Turcji z okazji 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją. Na wystawie "Dzieje przyjaźni polsko-tureckiej" znajdą się zarówno fotografie archiwalne przedstawiające życie codzienne w polskiej wiosce Polonezkoy (Adampol) oraz zdjęcia wybitnych Polaków, którzy z Turcją związali swój los.
Na zakończenie spotkania Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji zaprasza na turecki poczęstunek.


Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3118

Mieszkaniec Marzena

Marzena

Dodano 2013-10-11 02:28:44

Sobota dla dzieci z Akademią "Dotknij sztuki"

Na Blokowej 1 od lat działa Dom Kultury "Zacisze" proponuje dzieciom, młodzieży i dorosłym różne formy samorozwoju. Atutem sobotnich warsztatów dla dzieci jest wszechstronność: dziecko rozwija się manualnie i plastycznie, ruchowo i muzycznie, wkracza w świat emocji ucząc się je nazywać. Tutaj dzieci tworzą swoje małe dzieła, oswajają przestrzeń, budzi się ich talent i rozwija wyobraźnia. Dzieci kryją w sobie ogromny potencjał. Odpowiednio wyrzeźbiony jest prawdziwym skarbem. Program Akademii adresowany jest do dzieci w wieku 2,5-6 lat i ich rodziców. Dzieci w atmosferze zabawy tworzą swoje dzieła, rozwijają się ruchowo, poznają rówieśników. Zajęcia w naszej Akademii rozbudzają ich twórczą aktywność i potencjał. To prawdziwa przygoda ze sztuką. Zajęcia są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka - to okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią, wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości. Zajęcia pomagają też rozwijać w dzieciach kreatywność i wytrwałość w realizacji zadania, są jednocześnie formą wspólnego spędzania czasu z rodzicami w sobotnie przedpołudnie. W ramach jednego spotkania Dom Kultury Zacisze proponuje trzy działania: „Paleta cudów” czyli zabawy plastyczne. Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Proces tworzenia przyczynia się do rozwoju percepcyjnego dziecka, uczy dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami. Wpływa również pozytywnie na jego rozwój emocjonalny. Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, intuicję i ekspresję emocji. Tworząc dziecko ujawnia jak myśli, czuje i widzi. Druga forma to „Przestrzeń rytmu”. Cykl zajęć w formie atrakcyjnych zabaw tanecznych, rytmicznych i muzycznych. Ich celem jest rozwijanie kreatywności ruchowej właściwej maluszkom, możliwości fizycznych dzieci, a także pełne wykorzystanie ich energii oraz ciągłe stymulowanie wyobraźni ruchowej. Dzieci rozwijają wrażliwość na muzykę, oswajają przestrzeń, a poprzez ruch uczą się wyrażać swoje emocje, pomysły i wyobrażenia. Na zakończenie zajęcia edukacyjno-rozwojowe „Świat emocji”. To moduł, mający na celu wsparcie emocjonalnego rozwoju dziecka, nawiązanie głębszej relacji wewnątrzrodzinnej, rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci. Warsztaty obejmują zabawy, które wprowadzą dziecko w świat emocji. Zajęcia mają na celu rozwinąć w dziecku jego wiedzę na temat swoich uczuć. Od czasu do czasu w ramach „Świata emocji” pojawi się teatr. Zabawy teatralne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysły. Najbliższe spotkanie Akademii "Dotknij sztuki odbędzie się 12 października. Jesienne impresje będą tematem tego spotkania. Dzieci wyjrzą za okno, by zobaczyć, jak pięknie „ubrał” się świat. Do tematu zostaną opracowane specjalne ćwiczenia w ramach trzech, wcześniej opisanych bloków zajęć. Więcej o Akademii „Dotknij sztuki” na stronach Domu Kultury Zacisze: http://www.zacisze.waw.pl/pl/O-Akademii

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!